Це лише кілька галузевих термінів, які SEO-професіонали використовують щодня.
Проте, якщо ви власник малого бізнесу або новачок у цій галузі, ви не зможете сказати, що означають ці абревіатури.
І це може здатися надскладною задачею.
Отже, що ж таке SEO? Що все це означає?
Не хвилюйтеся. Я допоможу вам вільно володіти мовою SEO.
У цьому розділі я розповім все, що знаю про SEO. Ну, все, що я зміг вмістити в розділ та не зробити його складним для сприйняття.
SEO розшифровується як пошукова оптимізація.
По суті, SEO - це процес підняття вашого сайту на якомога вищі позиції в Google, коли хтось вводить "лаваш для шаурми" (або що б ви не продавали, просували чи розповідали про це).
Чим вище ваш сайт в рейтингу, тим більш помітним є ваш бізнес, і тим більше трафіку і продажів він може згенерувати.
Однак, якщо ви тільки починаєте займатися SEO, ви можете трохи розгубитися.
Існує безліч сайтів, книг, посібників та статей (навіть мій блог) - і ви можете виявити, що більшість з цих ресурсів пропонують суперечливу інформацію.
Одна з причин, чому SEO розчаровує багатьох людей, полягає в тому, що воно постійно змінюється.
Чому? Тому що, коли маркетологи вгризаються в нову "стратегію", вони прагнуть її докорінно змінити та внести свої покращення (не завжди виходить). По суті, саме тому ми не можемо мати статичних речей. Крім того, є ще той факт, що Google постійно оновлює свій алгоритм.
SEO - це нескінченна боротьба за те, щоб привернути більше уваги до вашого сайту і переконати Google, що ваш сайт вартий того, щоб на нього переходили користувачі.
Так що ж важливо, коли справа доходить до SEO?
Перш ніж зануритися в більш технічні аспекти SEO, я відповім на найпоширеніші питання про SEO.
Так. Він повністю мертвий.
Наша робота закінчилася. Вам варто просто з цим змиритися. Здебільшого я жартую.
Я б стверджував, що SEO постійно і неодноразово вмирає. Подумайте про це, як Білл Мюррей у фільмі "День бабака".
У міру того, як стратегії, які ми знаємо і любимо, замінюються новими, більш ефективними стратегіями, кращі практики SEO вмирають, а нові відроджуються.
Отже, хоча SEO не мертве, воно постійно змінюється. Якщо ви хочете досягти успіху в SEO, ви повинні бути готові тримати удар.
Не існує одного золотого фактора SEO, який перевершує всі інші.
Одна з найпоширеніших відповідей, яку ви отримаєте в SEO, - "Ну, це залежить від....". Це може розчарувати, але це правда.
Ну, це залежить від ситуації. (Вибачте!)
Тільки Google точно знає, як працює його алгоритм.
Вони випускають оновлення, і є кілька списків найбільш важливих факторів ранжування.
Правда в тому, що SEO займає стільки часу, скільки потрібно - це можуть бути тижні або навіть місяці, залежно від вашої стратегії. Якщо хтось інший зробить щось трохи краще, вас можуть витіснити з верхніх рядків пошукової видачі.
Внутрішньо-сторінкова оптимізація - це зміни, які ви вносите на власному сайті, що впливають на пошукову видачу.
Наприклад, додавання XML-карти сайту для покращення SEO. Поза-сторінкова оптимізація відноситься до стратегій SEO, які реалізуються за межами вашого сайту, наприклад, створення посилань на основний контент.
Можна. Ви також можете пропустити руку через блендер - ніхто вас не зупинить. Але це не найефективніша стратегія SEO.
Перед тим як купувати посилання, я б рекомендував ознайомитися з моїм посібником по лінкбілдингу.
Тепер, коли ми розглянули основи, ви готові до більш поглиблених практик.
Нижче ми розглянемо кілька найбільш важливих факторів SEO.
Майте на увазі, що тенденції SEO постійно змінюються, і те, що працює зараз, може не працювати через кілька місяців.
Існує безліч технічних факторів SEO - структура сайту, анкорний текст, структура URL-адреси і так далі.
Ці деталі мають значення, але основою SEO є якісний, своєчасний контент. Якщо ви зробите це правильно, решта SEO буде набагато простішою.
Якщо ви хочете потрапити на першу сторінку Google, вам потрібен релевантний, добре оптимізований контент, який сам буде отримувати посилання.
Що я маю на увазі під якісним контентом?
Ось кілька речей, про які слід пам'ятати при розробці контенту:
Ключові слова все ще мають вирішальне значення, але контекст має більше значення. Пошукові роботи Google тепер аналізують контекст і шукають пов'язані вторинні ключові слова, які відповідають намірам пошукача.
Додайте чіткі, багаті на ключові слова заголовки, мета-описи, атрибути alt, теги H1 та URL-адреси. Ці фактори повідомляють Google, що ваш сайт релевантний, і допомагають йому ранжуватися.
Довжина має значення, але релевантність важливіша. Google каже: "Обсяг контенту, необхідний для того, щоб сторінка була задовільною, залежить від теми і призначення сторінки".
Коротше кажучи, переконайтеся, що весь контент, який ви створюєте, в першу чергу написаний для людей, а в другу - оптимізований для Google.
Метадані - це заголовок і рядки тексту, які відображаються на сторінці результатів пошуку.
Наприклад, якщо ви загуглите "де можна подивитися євробачення 2024", ось які метадані ви побачите:
[зображення]
Метадані підказують користувачеві, що він може знайти, якщо натисне на сторінку.
Оптимізувати метадані досить просто:
Сприймайте метадані як рекламу вашого контенту.
Чому користувачі повинні натиснути і перейти на сайт? Що ви можете їм сказати?
Використовуйте мета-дані для заохочення переходу, що призведе до збільшення трафіку, а отже, і до збільшення відвідуваності.
Посилання були критично важливим аспектом SEO відтоді, як існує Google.
По суті, посилання працюють як "голоси", які повідомляють Google, що інші сайти вважають ваш контент корисним і релевантним.
Чим більше якісних, релевантних посилань ви отримаєте, тим вище ваш сайт, швидше за все, буде ранжуватися за відповідними ключовими термінами.
Коротше кажучи, посилання як і раніше мають фундаментальне значення для SEO. Але якість має більше значення, ніж кількість.
Якщо ви інвестуєте в побудову посилань в рамках вашого SEO-просування, орієнтуйтеся на посилання з авторитетних сайтів з високим трафіком і якісним контентом.
Користувацький досвід (UX) відіграє значну роль у тому, наскільки добре ваш сайт буде ранжуватися в Google.
Однак користувацький досвід залежить від безлічі факторів, таких як інфраструктура та макет сайту, контент і так далі, що робить його важко вимірюваним.
Якщо ви хочете бути на вищих позиціях в пошуку, юзабіліті має стати вашим головним пріоритетом.
Ось кілька найкращих практик, яких варто дотримуватися:
Переконайтеся, що час перебування на сторінці та CTR високі, а показник відмов низький. Показник відмов не є прямим фактором ранжування, але оптимізація вашого сайту для високої залученості може допомогти опосередковано. Щасливі користувачі - щасливий Google.
Зробіть свій сайт зручним для навігації. Покращуйте навігацію на своєму сайті, щоб користувачі швидко знаходили сторінку, яку вони шукають, за словами Google. Підхід "чим простіше, тим краще" тут працює бездоганно. Вам допоможуть навігаційні панелі, меню, що випадають, внутрішні посилання та пошук по сайту.
Швидкість сайту має велике значення. В ідеалі ваш сайт повинен завантажуватися менш ніж за 2 секунди (швидкість сайту як фактор ранжування). Цьому допоможе стиснення зображень, оптимізація коду та структури, а також швидші сервери. Почніть з інструменту Google PageSpeed Insights, щоб побачити, де ви знаходитесь.
Оскільки Google стає розумнішим, юзабіліті, ймовірно, буде відігравати ще більш важливу роль у майбутньому.
Тому зараз саме час вивчити основи і впровадити найкращі практики на своєму сайті.
У 2018 році Google перейшов на індексацію в першу чергу для мобільних пристроїв, що означає, що пошукова система використовує мобільні версії вашого сайту для ранжування ваших сайтів у своїх результатах.
Такий крок Google має сенс, оскільки понад 70% трафіку в усьому світі генерується з мобільних пристроїв.
Що це означає для SEO?
По-перше, Google пропонує інвестувати в адаптивний дизайн. Вам потрібно зробити свій контент узгодженим на десктопних і мобільних пристроях, а також забезпечити швидке завантаження сайту як на мобільних, так і на десктопних пристроях.
Коротше кажучи, вам потрібно підняти мобільну версію сайту, щоб вони не томилися внизу пошукової видачі Google.
Коли справа доходить до голосового пошуку, існує багато суперечливої інформації.
Ще у 2016 році компанія Google заявила, що голосові пошукові запити складають близько 20% від усіх пошукових запитів, що виконуються в додатку Google.
Сьогодні понад чверть українців використовують голосовий пошук на смартфонах. Проте 72% маркетологів не планують оптимізувати свій сайт під голосовий пошук.
Чи важливий голосовий пошук? Так, дуже важливий.
Популярність голосового пошуку зростає і, швидше за все, продовжить зростати. Він не повинен бути вашим пріоритетом №1 в SEO, але почати оптимізацію для голосового пошуку має сенс.
Ось чому:
Більшість стратегій оптимізації голосового пошуку мають сенс і для семантичного пошуку.
Ось кілька кроків, які допоможуть оптимізувати ваш сайт для голосового пошуку:
Існує два типи порад щодо SEO - технічні, про які я говорив вище, і основні принципи SEO. Технічна частина буде змінюватися, але поради нижче, щодо SEO, витримають випробування часом.
Можливо, ви чули про чорні, білі та сірі методи SEO.
Чорний капелюх (black hat) SEO відноситься до практик, які повністю суперечать умовам надання послуг Google. Наприклад, створення 10 сайтів і перелінковка, щоб змусити Google думати, що ваші паршиві біткоїн-сайти є легальними. Ось тут і з'являється абревіатура PBN.
Існує також "сірий капелюх" (grey hat), який, можливо, не є технічно неправильним, але ходить по тонкій (сірій) лінії.
Білий капелюх (white hat) - це абсолютно легальне SEO. Однак дехто переконливо доводить, що білий капелюх більше не існує.
Багато SEO-профі ходять по краю різних капелюхів. І багато з них обпікаються майже на кожному оновленні алгоритму.
Якщо ви хочете досягти успіху в SEO, вам потрібно робити все правильно.
Якщо щось не так - наприклад, купівля або продаж посилань - це, ймовірно, спалить вас і торпедує ваш сайт на кінець пошуку.
Повірте мені. Це не варто довгострокового ризику.
Існує багато "експертів" з SEO.
Деякі з них стверджують, що виведуть вас на першу сторінку Google "Гарантовано!", інші, які насправді не займаються SEO, але багато пишуть про це.
Прислухайтеся до справжніх SEO-експертів і приймайте їхні поради з обережністю. Навіть мої поради.
Те, що працює для сайту електронної комерції в сфері технологій, не обов'язково спрацює для магазину ресторанного приладдя.
Звертайте увагу на поради від Google безпосередньо від таких людей, як Джон Мюллер і Гері Ілліс.
SEO полягає в тому, щоб з'ясувати, що працює для вашого сайту у вашій галузі на основі вашого унікального ландшафту.
Єдиний спосіб з'ясувати це - тестувати і продовжувати тестувати знову і знову.
Пам'ятайте, що вся ваша робота може піти нанівець, якщо останнє оновлення алгоритму Google щось змінить або якщо ваш конкурент зробить щось нове.
Тестування - це вічна частина будь-якої успішної SEO-стратегії.
SEO постійно розвивається.
Кожен SEO-професіонал хотів би знайти чарівну формулу, яка підніме його сайт на вершину пошукової видачі і утримає його там назавжди.
На жаль, SEO так не працює.
Існують правила і кращі практики, але суть SEO полягає в тому, щоб з'ясувати, що працює для вашого сайту або клієнта, а потім змінити це, коли це перестає працювати.
Моя порада така: