Швидкість сторінки як фактор ранжування в Google: Що потрібно знати

Веб-розробники часто витрачають значний час на оптимізацію швидкості сторінки, щоб покращити користувацький досвід.

У минулому Google давав більш високі рейтинги сайтам, що швидше завантажуються, ніж повільним.

У зв'язку з цим виникає питання: Чи впливає швидкість сторінки на пошукове ранжування сьогодні? І якщо так, то наскільки це важливо?

У цій главі ми розглянемо взаємозв'язок між швидкістю сторінки і SEO, оцінивши, якою мірою швидкість продовжує впливати на результати пошуку.

Обговорення: швидкість сторінки є фактором ранжування

Вважалося, що сторінки, які швидко завантажуються, отримують вищі позиції в пошуковій видачі Google.

Швидкість вимірюється тим, як швидко завантажується сторінка після натискання на посилання в результатах пошуку, що тепер оцінюється за допомогою метрик Core Web Vitals.

Інструмент Google PageSpeed Insights вимірює швидкість завантаження сторінок, що ще більше підживлює твердження про те, що швидкість впливає на ранжування.

Ці припущення випливають з того, що Google хоче, щоб сторінки були зручними для користувачів, тому швидкі сторінки вважаються перевагою.

Приємніше, коли сторінки завантажуються миттєво після натискання, в цьому і полягала ідея Прискорених мобільних сторінок (Accelerated Mobile Pages, AMP).

Сторінка результатів пошуку з блискавичними посиланнями звучить ідеально, але може виключити повільніші, більш релевантні сторінки.

Саме тут аргумент на користь швидкості сторінки як фактору ранжування не спрацьовує.

Google неодноразово заявляв, що релевантність є головним фактором ранжування. Якби швидкі сторінки отримували автоматичне підвищення, вони могли б витіснити більш релевантний контент, який краще відповідає на запит, що поставило б користувачів у невигідне становище.

Швидкість за рахунок якості робить погану послугу користувачам.

Існують твердження «за» і «проти» того, що швидкість сторінки впливає на ранжування, і це викликає багато суперечок в SEO. Давайте розглянемо докази, щоб прояснити непорозуміння щодо швидкості сторінки.

Попередні докази того, що швидкість сторінки є фактором ранжування

Google вже давно вважає швидкість сайту фактором ранжування в пошукових системах, оголосивши в квітні 2010 року, що його алгоритм почне враховувати швидкість сайту при визначенні місця в пошуковій видачі.

Як заявили в Google в той час:

«Як і ми, наші користувачі надають великого значення швидкості - саме тому ми вирішили враховувати швидкість сайту при ранжуванні результатів пошуку».

Ця початкова зміна була застосована до результатів пошуку в десктопних версіях. Минуло ще майже десять років, перш ніж у липні 2018 року Google врешті-решт зробив швидкість сторінки фактором ранжування для результатів пошуку на мобільних пристроях.

У повідомленні компанії йдеться

«Користувачі хочуть швидко знаходити відповіді на свої запитання, і дані показують, що людей дійсно хвилює, як швидко завантажуються їхні сторінки. Пошукова команда оголосила про те, що швидкість буде фактором ранжування для десктопних пошукових запитів у 2010 році, а з цього місяця (липень 2018 року) швидкість сторінки буде фактором ранжування і для мобільних пошукових запитів».

Поточні дані проти швидкості сторінки як фактора ранжування

У квітні 2023 року Google оновив сторінку задокументованих систем ранжування і вилучив систему «враження від сторінки» як одну з систем ранжування. Але «досвід користування сторінкою» отримав власну сторінку в документації, і Google ретельно пояснив, що алгоритми безпосередньо винагороджують сигнали про хороший досвід користування сторінкою.

Тим не менш, видалення «досвіду користування сторінкою» зі сторінки систем ранжування стало несподіваною зміною в SEO-спільноті. Швидкість сторінки є частиною досвіду користування сторінкою, тож що це означає для швидкості як фактора ранжування?

Ця зміна відбулася після «оновлення корисного контенту» від Google, яке має на меті краще винагороджувати сторінки за досвід, експертизу, авторитетність і достовірність на основі семантичного аналізу, а не кількісних метрик.

У документації Google пояснює, що існує багато сигналів, які впливають на якість роботи зі сторінками. Час завантаження може враховуватися, а може і не враховуватися в цій системі, тому швидкість сторінки все ще є фактором ранжування, але вона може не мати постійного впливу.

Основна філософія Google завжди полягала в тому, що релевантність - це найважливіше, а швидке завантаження не обов'язково означає високоякісний і корисний контент. Кращий контент, який завантажується трохи повільніше, цілком може випередити гірший контент, який завантажується швидше. Це не означає, що швидкість сторінки не має значення. Взаємодія зі сторінкою - це частина того, як користувачі взаємодіють з контентом, і алгоритми винагороджують хороші фактори взаємодії зі сторінкою, такі як швидкість.

Зі зростанням мобільного браузингу та покращенням пропускної здатності швидкість сторінки може бути менш важливим фактором, ніж десять років тому, коли більш поширеним було повільне з'єднання.

Зрозуміло, що ці зміни були питанням організації, а не будь-яких фактичних змін алгоритму.

Так, швидкість сторінки все ще є фактором ранжування

Фактори ранжування: підтверджено

Станом на квітень 2023 року швидкість сторінки все ще залишається підтвердженим фактором ранжування результатів пошуку Google. Можливо, вона не завжди має сильний вплив, але це сигнал, який враховується при оцінці користувацького досвіду на сторінці.

Хоча швидкість сторінки залишається життєво важливою для користувацького досвіду, вона не може безпосередньо впливати на пошукове ранжування, якщо контент має проблеми.

За даними Google, релевантність залишається фактором ранжування номер один. Взаємодія зі сторінкою важлива, оскільки вона впливає на здатність користувача взаємодіяти з вашим сайтом, і швидкість є частиною цієї взаємодії.