Пошукова оптимізація (SEO) сьогодні значною мірою обертається навколо Google.
Однак практика, яку ми зараз знаємо як SEO, насправді передувала створенню найпопулярнішої у світі пошукової системи, співзасновниками якої були Ларрі Пейдж і Сергій Брін.
Хоча можна стверджувати, що SEO і все, що пов'язано з пошуковим маркетингом, який розпочався із запуском першого веб-сайту, опублікованого в 1991 році, або, можливо, із запуском першої пошукової системи, історія SEO "офіційно" починається дещо пізніше, приблизно в 1997 році.
За словами Боба Хеймана, автора книги "Digital Engagement", ми можемо подякувати нікому іншому, як менеджеру рок-гурту Jefferson Starship, за те, що він допоміг зародитися новій галузі, яку ми згодом будемо називати "пошуковою оптимізацією".
Він був дуже засмучений тим, що офіційний веб-сайт Jefferson Starship на той час знаходився на 4-й сторінці деяких пошукових систем, а не на першій позиції на першій сторінці.
Звичайно, ми ніколи не дізнаємося, чи є ця історія більш ревізіоністською історією або 100% фактом, але всі ознаки однозначно вказують на те, що термін SEO з'явився приблизно в 1997 році.
Пошукайте ще трохи, і ви побачите, що Джон Одетт з Multimedia Marketing Group використовував цей термін ще 15 лютого 1997 року.
Високі позиції в пошукових системах у 1997 році були ще досить новою концепцією.
Вона також була дуже орієнтована на каталоги.
До того, як DMOZ підживлював оригінальну класифікацію Google, LookSmart працював на базі Zeal, Go.com мав власний каталог, а каталог Yahoo був головним гравцем у пошуку Yahoo.
Якщо ви не знайомі з DMOZ, проектом відкритих каталогів Mozilla (пам'ятайте, що Mozilla була компанією, а Moz - брендом задовго до SEOMoz), то це були, по суті, Жовті сторінки для сайтів. Це те, на чому спочатку був заснований Yahoo, можливість знайти найкращі сайти, схвалені редакторами.
Я почав займатися SEO в 2009 році, у цьому була потреба клієнтів, яким створив класні сайти, але вони отримували мало трафіку. Я не знав, що це стане стилем життя.
А сьогодні? Кожен хоче керувати сторінками результатів пошукової видачі (SERP).
До того, як пошукова оптимізація стала офіційною назвою, використовувалися й інші терміни.
Наприклад:
Але жодна дискусія не буде повною без згадки ще одного терміну:
Маркетинг в пошукових системах
У 2001 році один з відомих галузевих авторів припустив, що маркетинг у пошукових системах прийде на зміну пошуковій оптимізації.
Очевидно, що цього не сталося.
Приготуйтеся: ви побачите багато неправдивих тверджень (наприклад, "SEO мертвий", "новий SEO"), а також спроби ребрендингу SEO (наприклад, "Оптимізація пошукового досвіду").
Хоча SEO як термін не є досконалим - зрештою, ми не оптимізуємо пошукові системи, ми оптимізуємо нашу присутність в Інтернеті - він залишається улюбленим терміном нашої галузі вже понад 20 років і, ймовірно, залишиться ним в осяжному майбутньому.
А як щодо пошукового маркетингу?
Він все ще використовується, але зараз більше асоціюється з платним пошуковим маркетингом (контекстною рекламою, PPC).
Сьогодні ці два терміни мирно співіснують.
Пошукові системи змінили те, як ми знаходимо інформацію, проводимо дослідження, купуємо товари та послуги, розважаємося та спілкуємося з іншими.
Майже за кожним онлайн-ресурсом - будь то сайт, блог, соціальна мережа чи додаток - стоїть пошукова система.
Пошукові системи стали об'єднуючою силою і дороговказом у повсякденному житті.
Але як все це починалося?
Ми склали хронологію важливих віх з історії пошукових систем та пошукової оптимізації, щоб зрозуміти коріння цієї технології, яка стала такою важливою частиною нашого світу.
Це включало в себе оптимізацію для таких факторів, як
Переконатися, що контент був якісним і релевантним. Було достатньо тексту.
Ваші HTML-теги були точними.
У вас були внутрішні та зовнішні посилання.
Якщо ви хотіли добре ранжуватися в цю епоху, фокус полягав у тому, щоб просто повторювати ключові слова достатню кількість разів на всіх ваших веб-сторінках і в мета-тегах.
Хочете випередити в рейтингу сторінку, яка використовує ключове слово 100 разів? Тоді вам потрібно повторити ключове слово 200 разів!
Сьогодні ми називаємо таку практику спамом. Ось деякі основні моменти:
Yahoo був створений студентами Стенфордського університету Джеррі Вангом та Девідом Філо у вагончику в кампусі. Спочатку Yahoo був списком інтернет-закладок і каталогом цікавих сайтів.
Веб-майстрам доводилося вручну додавати свої сторінки до каталогу Yahoo для індексації, щоб Yahoo міг знайти їх, коли хтось здійснював пошук.
Також були запущені AltaVista, Excite та Lycos.
Пейдж і Брін, двоє студентів Стенфордського університету, створили і протестували Backrub, нову пошукову систему, яка ранжувала сайти на основі релевантності та популярності вхідних посилань.
Згодом Backrub перетворився на Google. Також було запущено HotBot, розроблений Inktomi.
Після успіху A Webmaster's Guide to Search Engines Денні Салліван запустив Search Engine Watch, веб-сайт, присвячений новинам пошукової індустрії, порадам щодо пошуку в Інтернеті та інформації про те, як краще ранжувати сайти. (Десять років потому, після звільнення з SEW, Салліван заснував ще одне популярне пошукове видання - Search Engine Land).
Також дебютував сервіс Ask Jeeves і був зареєстрований сайт Google.com.
Запущено сайт Goto.com зі спонсорськими посиланнями та платним пошуком. Рекламодавці робили ставки на Goto.com, щоб зайняти місце вище за результати органічного пошуку, який здійснювався компанією Inktomi. Зрештою, Goto.com був придбаний Yahoo.
DMOZ (Проєкт відкритих каталогів) став найбільш затребуваним місцем для розміщення своїх сторінок для SEO-спеціалістів.
MSN запустила пошук за допомогою MSN Search, який спочатку працював на базі Inktomi.
Відбулася перша в історії конференція з пошукового маркетингу Search Engine Strategies (SES). Серія конференцій SES продовжувала проводитися під різними назвами та материнськими компаніями аж до закриття у 2016 році.
У 2000 році Yahoo зробила найгірший стратегічний крок в історії пошуку, уклавши партнерство з Google і дозволивши Google просувати свої органічні результати замість Inktomi.
До цього Google був маловідомою пошуковою системою. Маловідомою!
І ось результат: кожен результат пошуку Yahoo має напис "Powered by Google", і в підсумку вони представили світу свого найбільшого конкурента, а Google став загальновідомим ім'ям.
До цього моменту пошукові системи в основному ранжували сайти на основі вмісту сторінок, доменних імен, можливості потрапити до вищезгаданих каталогів і базової структури сайту (breadcrumbing).
Але веб-сканер Google та алгоритм PageRank стали революційними для пошуку інформації.
Google враховував як внутрішні, так і зовнішні фактори - кількість і якість зовнішніх посилань, що вказують на сайт (а також використовуваний якірний текст).
Якщо замислитися, алгоритм Google, по суті, полягав у тому, що "якщо люди говорять про вас, ви можете бути важливими".
Хоча посилання були лише одним з компонентів загального алгоритму ранжування Google, SEO-спеціалісти вхопилися за посилання як за найважливіший фактор - і була створена ціла підгалузь побудови посилань.
Протягом наступного десятиліття почалася гонка за отриманням якомога більшої кількості посилань в надії піднятися в рейтингу.
Посилання стали тактикою зловживань, з якою Google довелося боротися в найближчі роки.
Також у 2000 році в Internet Explorer з'явилася панель інструментів Google, яка дозволила SEO-спеціалістам бачити свій показник PageRank (число від 0 до 10).
Це відкрило еру небажаних електронних листів із запитами на обмін посиланнями. Таким чином, за допомогою PageRank Google, по суті, ввів міру валюти для своїх посилань. Подібно до того, як сьогодні зловживають доменним авторитетом. Починаючи з 2000 року, органічна видача Google також отримала компанію у вигляді реклами AdWords.
Ці платні пошукові оголошення почали з'являтися над, під і праворуч від природних (тобто неоплачуваних) результатів Google.
Тим часом, у 2000 році група веб-майстрів неформально зібралася в одному з пабів Лондона, щоб почати обмінюватися інформацією про все, що стосується SEO.
Ця неформальна зустріч врешті-решт перетворилася на Pubcon, велику серію пошукових конференцій, яка проводиться і сьогодні.
Протягом наступних місяців і років світ SEO звик до щомісячного Google Dance, або періоду часу, протягом якого Google оновлював свій індекс, що іноді призводило до значних коливань рейтингу.
Хоча колись Сергій Брін з Google сказав, що Google не вірить у веб-спам, його думка, ймовірно, змінилася, коли настав 2003 рік.
SEO стало набагато складніше слідувати таким оновленням, як Флорида, тому що стало набагато важливіше, ніж просто повторювати ключові слова x кількість разів.
У 2003 році, після придбання Blogger.com, Google запустив AdSense, який обслуговує контекстно-орієнтовану рекламу Google на сайтах видавців.
Поєднання AdSense і Blogger.com призвело до сплеску простих, монетизованих інтернет-видань - і до революції в блогінгу.
Хоча Google, ймовірно, не усвідомлював цього в той час, вони створювали проблеми, які їм доведеться вирішувати в майбутньому.
AdSense породив спам і сайти "Made for AdSense", наповнені непотрібним/поганим/краденим контентом, який існував лише для того, щоб добре ранжуватися, отримувати кліки і заробляти гроші.
Приблизно у 2004 році Google та інші провідні пошукові системи почали покращувати результати за запитами, які мали географічну прив'язку (наприклад, ресторан, сантехнік або інший тип бізнесу чи постачальника послуг у вашому місті чи населеному пункті).
У 2006 році Google випустив сервіс Maps Plus Box.
Приблизно в 2004 році Google і пошукові системи почали активніше використовувати дані кінцевого користувача, такі як історія пошуку та інтереси, для персоналізації результатів пошуку.
Це означало, що результати, які ви бачили, могли відрізнятися від того, що бачив хтось, хто сидів поруч з вами в кав'ярні, коли здійснював пошук за тим самим запитом.
Також у 2005 році були створені теги nofollow як засіб боротьби зі спамом. SEO-профі почали використовувати цей тег як спосіб формування PageRank.
Google також випустив кілька вартих уваги оновлень:
Jagger, який допоміг знизити рівень небажаних обмінів посиланнями, а також сповістив про зниження важливості анкорного тексту як фактора через його корумпованість.
Big Daddy (придуманий Джеффом Менсоном з RealGeeks), який покращив архітектуру Google, щоб забезпечити краще розуміння цінності та взаємозв'язку посилань між сайтами.
У жовтні 2006 року компанія Google придбала мережу обміну користувацьким відео YouTube за 1,65 мільярда доларів, яка зрештою стала другим за популярністю пошуковим ресурсом у світі.
Сьогодні YouTube має понад 2,4 мільярди користувачів!
Завдяки стрімкому зростанню популярності відео SEO стало вирішальним для брендів, компаній та приватних осіб, які хотіли бути знайденими.
У 2006 році Google також запустив два неймовірно важливих інструменти:
Google Analytics. Цей безкоштовний веб-інструмент був настільки популярним на момент запуску, що веб-майстрам доводилося стикатися з попередженнями про простої та технічне обслуговування.
Google Search Console. Тепер відомий як Пошукова консоль, Інструменти для веб-майстрів Google дозволяють веб-майстрам переглядати помилки сканування, бачити, за якими пошуковими запитами з'являвся їхній сайт, і подавати запит на повторне включення.
Також у 2006 році XML-карти сайтів отримали універсальну підтримку з боку пошукових систем.
XML-карти сайту дозволяють веб-майстрам показувати пошуковим системам кожну URL-адресу свого сайту, доступну для сканування.
XML-карта сайту містить не лише список URL-адрес, але й низку додаткової інформації, яка допомагає пошуковим системам здійснювати більш інтелектуальний сканування.
Починаючи з 2007 року пошук почав розвиватися новими і цікавими способами.
Всі ці оновлення були спрямовані на покращення пошукового досвіду для користувачів.
Почнемо з універсального пошуку Google.
До цього моменту результати пошуку складалися з 10 синіх посилань.
Потім Google почав поєднувати традиційні результати органічного пошуку з іншими типами вертикальних результатів, такими як новини, відео та зображення.
Це була чи не найбільша зміна в пошуку Google - і в SEO - з часів оновлення Florida.
У 2008 році тодішній генеральний директор Google Ерік Шмідт сказав, що інтернет перетворюється на вигрібну яму, і що бренди - це рішення. "Бренди - це те, як ви вивозите сміття з вигрібної ями", - сказав він.
Менш ніж через півроку після цього коментаря з'явилося оновлення Google під назвою Vince.
Здавалося, що великі бренди раптом почали займати набагато кращі позиції в пошуковій видачі.
Але, за словами Google, це не мало на меті винагородити бренди.
Google хотів зробити більший акцент на довірі до алгоритму (а великі бренди, як правило, користуються більшою довірою, ніж менш відомі бренди).
Незабаром після цього оновлення Google випустив ще одне, щоб покращити швидкість індексації, під назвою Caffeine.
Як повідомляв тоді Search Engine Journal, Caffeine - це "пошукова архітектура Google наступного покоління, яка має бути швидшою і точнішою, надавати кращі, більш релевантні результати і сканувати більші частини Інтернету".
Говорячи про швидкість, у 2010 році Google оголосив, що швидкість сайту є фактором ранжування.
У 2009 році Microsoft Live Search перетворився на Bing.
Потім, намагаючись кинути виклик Google, який захопив майже 70% пошукового ринку США, Yahoo і Microsoft об'єднали зусилля і уклали 10-річну угоду про партнерство у сфері пошуку (щоправда, через п'ять років вона була переглянута).
Пошуковий альянс передбачав, що Bing від Microsoft посилить органічну та платну пошукову видачу Yahoo.
Хоча це зробило Bing пошуковою системою номер 2, зрештою, вони не змогли зламати величезну владу Google над пошуком у США та в усьому світі. У жовтні 2020 року Bing офіційно провів ребрендинг на Microsoft Bing.
Наприкінці 2000-х років з'явилося ще одне явище: соціальні мережі.
Google зробив велику ставку на YouTube (хоча він спробує ще раз з нині неіснуючим Google+).
Але й інші мережі, такі як Facebook, Twitter і LinkedIn, стали великими гравцями (і ще багато з них з'являться і зникнуть у наступні роки).
Разом з розвитком соціальних мереж з'явилися припущення, що соціальні сигнали можуть впливати на пошукове ранжування.
Так, соціальні медіа можуть допомогти SEO, але опосередковано - так само, як інші форми маркетингу можуть допомогти залучити більше трафіку на ваш сайт і підвищити впізнаваність бренду та його прихильність (що генерує пошуковий попит).
Незважаючи на те, що протягом багатьох років Google неодноразово заперечував вплив соціальних публікацій (лайків, твітів, +1 тощо) як фактора ранжування, вони продовжували фігурувати як такі, що мають сильну кореляцію в різних дослідженнях факторів ранжування.
Схематична розмітка, форма мікроданих, була введена в 2011 році, щоб допомогти пошуковим системам інтерпретувати контекст запиту. Ви можете переглянути кожен тип розмітки на schema.org.
Schema не фактор ранжування. Існує мало доказів того, що вона впливає на результати пошуку.
Однак схема допомагає вам виділитися в пошуковій видачі за допомогою розширених сніпетів і тематичних сніпетів.
Наприклад, на вебінарі Search Engine Journal компанія Milestone розповіла, що після впровадження схеми кількість пошукових показів для великої мережі ресторанів швидкого харчування зросла на 33-66%.
Інший експеримент, проведений InLinks, показав, що сайти зі схемою підвищили свій рейтинг після впровадження схеми.
Якщо ви не впевнені, чи правильно впровадили структуровані дані, протестуйте їх за допомогою Інструменту тестування структурованих даних Google.
Два великих алгоритмічних оновлення - Panda у 2011 році та Penguin у 2012 році - мали великий вплив на SEO, який відчувається й досі, оскільки Google вкотре спробував очистити результати пошуку та винагородити високоякісні сайти.
У 2011 році Google виявив, що його пошукова видача піддається суворій перевірці, оскільки так звані "контент-ферми" (веб-сайти, які виробляли великі обсяги низькоякісного контенту) домінували в пошуковій видачі.
Пошукова видача Google також була переповнена веб-сайтами з неоригінальним і автоматично згенерованим контентом - і навіть у деяких випадках сайти-скрапери випереджали авторів контенту.
Як наслідок, ці сайти приносили тонни доходів від реклами (пам'ятаєте, я згадував про саморобну проблему Google з AdSense?).
Ці сайти також жили і вмирали за рахунок органічного трафіку з Google.
Але після того, як у 2011 році Google випустив оновлення Panda, багато сайтів побачили, що значна частина, якщо не весь трафік, зникла за одну ніч.
Google надав деяку інформацію про те, що вважається високоякісним сайтом.
Оновлення Panda, спрямоване на усунення неякісного контенту, періодично оновлювалося протягом наступних років, і врешті-решт було інтегровано в основний алгоритм Google у 2016 році.
Поки веб-сайти все ще оговтувалися від наслідків Panda, Google запустив довгоочікуваний алгоритм надмірної оптимізації, покликаний усунути "агресивну спам-тактику" з пошукової видачі.
Цей алгоритм, який згодом отримав назву "Пінгвін", був націлений на схеми посилань (веб-сайти з незвичайними схемами посилань, включаючи велику кількість анкорного тексту, що точно відповідає ключовим словам, за якими ви хотіли ранжуватися) і наповнення ключових слів.
Penguin оновлювався не так часто, як Panda, між деякими оновленнями проходило більше року. І, як і Panda, Penguin став частиною алгоритму Google в режимі реального часу в 2016 році.
У травні 2012 року Google представив Граф знань.
Це був значний перехід від інтерпретації рядків ключових слів до розуміння семантики та намірів.
Ось як Аміт Сінгхал (Amit Singhal), колишній віце-президент Google з інжинірингу, описав це під час запуску:
Графa знань дозволяє шукати речі, людей або місця, про які Google знає - пам'ятки, знаменитостей, міста, спортивні команди, будівлі, географічні об'єкти, фільми, небесні об'єкти, твори мистецтва тощо - і миттєво отримувати інформацію, що відповідає вашому запиту. Це важливий перший крок на шляху до створення наступного покоління пошуку, який використовує колективний інтелект Інтернету і розуміє світ трохи більше, ніж люди.
Google покращив свої пошукові результати за допомогою цієї інформації.
Панелі знань, блоки та каруселі можуть з'являтися щоразу, коли люди здійснюють пошук одного з мільярдів об'єктів і фактів у Графіку знань.
Наступним кроком у наступному поколінні пошуку Google став Hummingbird у вересні 2013 року - новий алгоритм, розроблений для кращого реагування на запити природною мовою та діалогового пошуку.
З розвитком мобільного (і голосового) пошуку Google довелося повністю перебудувати роботу свого алгоритму, щоб він відповідав потребам сучасних пошукачів.
Hummingbird вважався найбільшою зміною основного алгоритму Google з 2001 року. Очевидно, що Google хотів надавати швидші та релевантніші результати, особливо для мобільних користувачів.
Починаючи десь з 2005 року, в нашій індустрії продовжували задавати одне питання:
Чи це "рік мобільних пристроїв"?
Виявляється, що це був не 2005 рік. І не в 2006.
Не був і 2007.
Чи 2008. Чи 2009.
І навіть не 2010 рік, коли Google перетворився на компанію, орієнтовану насамперед на мобільні пристрої.
Потім прийшли і пішли 2011, 2012, 2013 і 2014 роки.
Про мобільний зв'язок багато говорили, його розкручували, тому що він весь цей час зростав, як божевільний.
Чим більше користувачів користувалися смартфонами, тим частіше вони шукали компанії та речі, перебуваючи в дорозі.
Нарешті, у 2015 році ми мали Рік мобільного зв'язку - момент, коли мобільний пошук вперше обігнав десктопний пошук у Google. І хоча це вірно з точки зору кількості пошукових запитів, також вірно і те, що пошукові наміри зовсім інші, а коефіцієнти конверсії залишаються набагато нижчими на мобільних пристроях.
У цьому ж році компанія comScore повідомила, що кількість інтернет-користувачів, які користуються лише мобільними пристроями, перевищила кількість користувачів, які користуються лише настільними комп'ютерами.
Також у 2015 році Google запустив довгоочікуване оновлення алгоритму для мобільних пристроїв, покликане надати користувачам "найбільш релевантні та своєчасні результати, незалежно від того, чи знаходиться інформація на веб-сторінках для мобільних пристроїв, чи в мобільному додатку".
Намагаючись пришвидшити роботу сторінок, у 2016 році Google також запровадив технологію прискорених мобільних сторінок (Accelerated Mobile Pages, AMP).
Ідея AMP полягала в миттєвому завантаженні контенту. Багато новинних ЗМІ та видавців швидко перейшли на AMP і продовжують використовувати його до сьогодні.
І, можливо, це вас не здивує, але в січні 2017 року Google оголосив, що швидкість сторінки тепер буде фактором ранжування в мобільному пошуку.
Того ж місяця Google заявив, що почне знецінювати сторінки з нав'язливими спливаючими вікнами.
У липні 2019 року для всіх нових веб-сайтів було ввімкнено індексацію в першу чергу для мобільних пристроїв. А до березня 2021 року всі веб-сайти перейдуть на індексацію в першу чергу для мобільних пристроїв.
Раніше я вже згадував, що Google, який спочатку був побудований навколо пошуку інформації, став компанією, орієнтованою на мобільні пристрої.
У 2017 році це змінилося, оскільки генеральний директор Google Сундар Пічаї оголосив, що Google стане компанією, орієнтованою насамперед на машинне навчання.
Сьогодні пошук Google покликаний інформувати та допомагати, а не надавати користувачам список посилань.
Саме тому Google вбудував машинне навчання в усі свої продукти - включаючи пошук, Gmail, Ads, Google Assistant тощо.
Що стосується пошуку, ми вже почали бачити вплив машинного навчання завдяки Google RankBrain.
Анонсований у жовтні 2015 року, RankBrain спочатку використовувався для спроб інтерпретувати 15% пошукових запитів, яких Google ніколи раніше не бачив, на основі слів або фраз, введених користувачем.
З того часу Google розширив RankBrain, щоб використовувати його для кожного пошуку.
Хоча RankBrain впливає на ранжування, він не є фактором ранжування в традиційному розумінні, коли ви отримуєте кращі позиції за те, що робите x, y і z.
І незабаром у світі інтелектуального пошуку з'явиться набагато більше.
Ці технологічні досягнення означають, що на тих, хто займається SEO, чекають ще більш захоплюючі часи.
Google оновлює свій алгоритм щодня.
Але протягом року Google випускає основні оновлення, коли в алгоритм вносяться зміни.
Існують також великі оновлення основного алгоритму.
Мета цих основних оновлень - створити кращий пошуковий простір користувачам, більш релевантні та достовірні результати пошуку.
Ці оновлення ядра Google не націлені на певну сторінку або сайт, а спрямовані на поліпшення того, як система відстежує контент.
Ось як Google описав ці основні оновлення:
"Один із способів зрозуміти, як працює оновлення ядра, - це уявити, що ви склали список 100 найкращих фільмів у 2015 році. Кілька років по тому, у 2019 році, ви оновлюєте цей список. Він природно зміниться. Деякі нові та чудові фільми, які ніколи не існували раніше, тепер будуть кандидатами на перегляд. Ви також можете переоцінити деякі фільми і зрозуміти, що вони заслуговують на більш високе місце в списку, ніж раніше".
У березні 2018 року Google підтвердив, що розгорнув широке оновлення основного алгоритму, яке має допомогти "недооціненим" сторінкам.
Трохи більше ніж через місяць Google випустив ще одне масштабне оновлення основного алгоритму, спрямоване на релевантність контенту.
Потім, у серпні, відбулося ще одне масштабне оновлення ядра алгоритму (яке іноді помилково і неточно називають "Медичним"), спрямоване на сайти з низькоякісним контентом.
У березні 2019 року, як продовження серпневого оновлення 2018 року, Google підтвердив, що оновлення ядра (також відоме як "Флорида 2") буде, і воно повинно було бути великим.
Але SEO-спільнота вважала, що це був скоріше відкат попередніх алгоритмів.
У червні 2019 року відбулося ще одне велике оновлення ядра, яке виявило слабкі сторони E-A-T на веб-сайтах, зосередившись на авторитетності та достовірності вхідних посилань.
Час від часу Google випускає масштабні оновлення ядра, які впливають на всі результати пошуку по всьому світу.
Наприклад, у вересні 2019 року відбулося масштабне оновлення ядра, спрямоване на підвищення загальної продуктивності сайтів. А в січні 2020 року відбулося ще одне велике оновлення ядра, спрямоване на категорії YMYL (ваші гроші, ваше життя).
У цьому полягає ключова відмінність між широкими оновленнями ядра і точковими оновленнями - вам потрібно аналізувати сайт в цілому, а не конкретну сторінку.
Зовсім недавно, у травні 2020 року, Google випустив оновлення ядра, яке націлене на цільові сторінки з тонким контентом, одночасно підвищуючи результати локального пошуку.
BERT - це найбільше оновлення алгоритму Google з часів RankBrain.
BERT розшифровується як Bidirectional Encoder Representations від Transformers, що використовується для обробки природної мови.
По суті, це допомагає Google краще розуміти контекст пошукових запитів.
Наприклад, слово "кажан" може означати нічну крилату тварину, яка часто асоціюється з Бетменом. Або ж воно може використовуватися, коли бейсболіст піднімається до біти.
Завдяки BERT Google може аналізувати контекст, щоб видавати кращі результати пошуку.
Що робить BERT ще кращим, так це те, що тепер Google може використовувати слова, що оточують ваші ключові слова, щоб допомогти своїм павукам перетравлювати ваш контент.
Наприклад, "Я пішов до печери кажанів". Або "Після кажана я пішов до землянки". Тепер Google може генерувати контекстну модель навколо інших слів у реченні. Це є вирішальним фактором у тому, як обробка природної мови ідентифікує людське спілкування.
Як сказав Денні Салліван з Google,
"У BERT немає нічого, що потрібно оптимізувати, і немає нічого, що потрібно переосмислювати. Основи нашого прагнення винагороджувати чудовий контент залишаються незмінними".
Ви, мабуть, бачили фрагменти раніше, але не знали, що це таке.
Тематичні фрагменти - це короткий текст, маркери, числа або таблиці, які з'являються у верхній частині пошукової видачі Google.
Мета фрагментів - відповісти на запит користувача безпосередньо в пошуковій видачі без необхідності переходу на веб-сайт.
Але тематичні фрагменти можуть бути надзвичайно мінливими, тому будьте обережні.
Тематичні фрагменти не є чимось новим. Вони були помічені ще в 2014 році.
Виділені фрагменти започаткували привабливість бажаної "нульової позиції". Це означає, що ваш пошуковий результат відображається над усіма іншими відволікаючими факторами в пошуковій видачі, а також з'являється в органічній видачі.
У січні 2020 року Google оновив цю функцію, щоб виключити дублювання результатів пошуку у вигляді фрагментів, щоб ви потрапляли або в фрагмент, або в органічну видачу, а не в обидві.
А в червні 2020 року Google випустив ще одне оновлення, заявивши, що тепер фрагменти пошуку будуть перенаправляти користувачів безпосередньо до тексту, який відповідає їхньому пошуковому запиту.
Тепер користувачі бачать текст, виділений жовтим кольором.
Оскільки голосовий пошук продовжує вдосконалюватися, контент фрагментів надасть широкі можливості для підвищення органічної видимості.
Пошукові системи та SEO пройшли довгий шлях з 1990-х років. І в цьому розділі ми торкнулися лише деяких з цих шляхів.
Історія SEO була сповнена захоплюючих поворотів - народження нових пошукових систем, смерть старих пошукових систем, нові функції пошукової видачі, нові алгоритми, постійні тести і оновлення - плюс поява чудових SEO публікацій, конференцій, інструментів і експертів.
Хоча пошукові системи і SEO значно розвинулися за ці роки, одне залишається незмінним: поки існують пошукові системи, SEO залишатиметься життєво важливим.
І ми тільки почали!