Чи є показник кліків фактором ранжування в Google? Давайте запитаємо у Google.
Результат пошуку за запитом «чи є ctr фактором ранжування».
Згідно з цим фрагментом, «Google дійсно використовує показник органічних кліків як фактор ранжування».
Звичайно, перевірка фактів - це не так просто, як використання першого-ліпшого результату в пошуку Google як підтвердження - насправді, будь ласка, ніколи не робіть цього.
Щоб визначити, чи є CTR фактором ранжування, нам доведеться трохи покопатися.
Це питання було предметом гарячих суперечок майже стільки ж часу, скільки ми практикуємо SEO.
У своїй статті 2002 року «Оптимізація пошукових систем за допомогою даних про кількість переходів» Торстен Йоахімс з Корнелла стверджував, що «хороша інформаційно-пошукова система повинна представляти релевантні документи на високих позиціях у рейтингу». За його словами, для ранжування слід використовувати дані про переходи з журналу запитів пошукової системи в поєднанні з журналом посилань, на які переходили користувачі.
Протягом останніх п'яти років Ларрі Кім виступав за використання CTR як фактора ранжування, а Ерік Енге - проти. Ей Джей Кон пояснив, чому він вважає, що це сигнал для ранжування; Ден Тейлор глибоко занурився в те, чому він вважає, що це не так.
То хто ж правий?
Давайте подивимося на докази.
У 2016 році Ларрі Кім провів експеримент, порівнюючи CTR 1 000 ключових слів в одній ніші в платному та органічному пошуку. «Відбувається щось незвичайне», - сказав він, додавши: «Різниця (на нашу думку) полягає в тому, що RankBrain підвищує пошуковий рейтинг сторінок, які мають вищі показники органічних кліків».
Тоді Кім дійшов висновку, що показник кліків і ранжування є взаємозалежними змінними; що між ними існує взаємозв'язок, але його точна природа незрозуміла.
Ми не повинні плутати кореляцію з причинно-наслідковим зв'язком. У тому-то й річ, що ці дебати про те, чи є CTR фактором ранжування, викликають питання: чи є він прямим або непрямим? Чи є він прямим або непрямим?
Для наших цілей тут ми розглядаємо лише те, чи використовується кожен фактор Google у своїх алгоритмах ранжування. Потенційно існують тисячі факторів, які опосередковано підтримують прямі фактори ранжування, і ми повинні бути обережними, щоб не переплутати їх.
Саме в цьому полягала проблема з експериментом Ренда Фішкіна з CTR 2014 року, в якому він опублікував блог і попросив людей шукати певний термін, а потім натиснути на посилання в результатах видачі:
Допис у блозі отримав 228 відвідувань і того ж вечора піднявся на перше місце в Google.
Як сказав Фішкін:
«Давайте прояснимо - цього недостатньо, щоб з упевненістю стверджувати, що Google точно використовує обсяг запитів і кліків для ранжування веб-сторінок. Можуть діяти й інші фактори».
Незважаючи на це, він назвав статтю «Запити та кліки можуть впливати на результати Google більш безпосередньо, ніж вважалося раніше» (посилання). Так народилася легенда.
Як пояснив Енге, експеримент Фішкіна, схоже, вказував на те, що Google використовував CTR в той час в рамках свого алгоритму свіжості для виявлення трендових тем, а не на те, що CTR впливав на результати видачі Google більше, ніж передбачалося раніше.
Як зазначив Роджер Монті у своїй оцінці дослідницьких робіт з CTR у 2018 році, навіть у вищезгаданій статті Йоахіма 2002 року існували серйозні проблеми з CTR як потенційним фактором ранжування. Вже тоді експерти визнавали, що використання CTR як фактора ранжування є вразливим для маніпуляцій.
Ви можете купити все: від вподобань у Facebook та підписників в Instagram до посилань, коментарів та розкручених статей.
Чому б людям не купувати кліки?
Безумовно, купували б, якби це справді був фактор ранжування.
Google підтвердив, що CTR використовується разом з іншими показниками залучення в контрольованих тестах якості пошуку (як задокументовано Enge на основі колоди Google SMX West 2016 року, яка з тих пір стала приватною).
Але це не фактор ранжування.
Не переконалися? Гері Ілліс з Google підтвердив, що CTR не є фактором ранжування в Google на Pubcon Las Vegas 2016.
«Якщо задуматися, кліки в цілому неймовірно галасливі, - сказав Ілліс. «Люди роблять дивні речі на сторінках результатів пошуку. Вони клацають, як божевільні, і в цілому дуже, дуже важко очистити ці дані».
За словами Іллеса, CTR також використовується для персоналізації, оскільки типи результатів, які зазвичай обирає людина, можуть «навчити» алгоритм Google, яким типам результатів вона віддає перевагу.
Але чи може CTR впливати на ефективність вашого веб-сайту в масштабі як прямий фактор ранжування?
Ні.
Підсумок: Немає переконливих доказів, які б підтверджували ідею, що Google використовує CTR як прямий сигнал для ранжування в пошуку.
Це означає, що немає сенсу намагатися грати в цю гру - Google зрозумів це ще кілька десятиліть тому.
Чи варто відстежувати органічний CTR і намагатися його поліпшити? Так, тому що це один з показників, який ви можете використовувати, щоб зрозуміти, чи є ваш контент успішним.
Це не допоможе вам краще ранжуватися в Google. Але збільшення трафіку на ваш сайт - це завжди добре.
Показник кліків занадто галасливий, заплутаний і легко піддається маніпуляціям, щоб сприймати його всерйоз як фактор ранжування.
Існує безліч більш продуктивних місць, де можна зосередити свої зусилля в SEO!