Багатий на ключові слова анкорний текст вже давно став найкращою практикою SEO.
Чому?
Тому що це спосіб повідомити пошуковим системам про те, на який тип сторінки вказує ваше посилання. Багато хто вважає, що ця інформація відіграє важливу роль при ранжуванні сторінки в результатах пошуку.
Анкорний текст - це слова або фрази, на які користувач натискає, щоб перейти за URL-адресою, на яку є посилання у фрагменті тексту.
Анкорний текст корисний для надання користувачам контексту на сторінці, яку вони збираються відвідати, але чи має він якийсь вплив, коли справа доходить до пошукового ранжування?
Нижче наведені твердження про вплив анкорного тексту на ранжування, а також докази, які підтверджують або спростовують ці твердження.
Вважається, що анкорний текст є фактором ранжування в тому сенсі, що він допомагає пошуковим системам асоціювати URL-адреси з певними ключовими словами або ключовими фразами.
Важливість анкорного тексту не обмежується тим, що з ним можуть робити пошукові системи; він також важливий для забезпечення хорошого користувацького досвіду шляхом підвищення доступності веб-сайту.
Методи оптимізації сторінок, які покращують користувацький досвід, як правило, позитивно корелюють з пошуковою видачею, що є ще однією причиною, чому ви побачите, що анкорний текст є одним з головних чинників ранжування.
Хорошим емпіричним правилом, коли справа доходить до оптимізації веб-сайтів, є те, що SEO слідує за користувацьким досвідом.
Коли веб-сайт створюється для того, щоб забезпечити найкращий досвід для відвідувачів, в результаті його часто оптимізують для пошукових систем. Це не завжди так, але ви дізнаєтеся, що це стосується і якірного тексту. Як анкорний текст пов'язаний з SEO?
Google може отримати деяке уявлення про те, про що йдеться на сторінці, на яку посилаються (цільовій сторінці), на основі слів, що використовуються в тексті анкора. Якщо сторінка посилається на URL-адресу з використанням анкорного тексту «10 найкращих піцерій у Нью-Йорку», то Google знає, на яку сторінку користувачі хочуть перейти.
У випадку з загальним текстом (наприклад, «натисніть тут»), Google менш зрозуміло, про що йдеться на цільовій сторінці. Подібно до того, як сайт надає описовий текст, щоб допомогти користувачам, він повинен робити те ж саме для Google.
Прив'язка до тексту покращує користувацький досвід кількома способами. Коли користувач швидко переглядає статтю, описовий анкорний текст може допомогти йому відразу визначити посилання, які він шукає.
Наприклад, якщо користувач натискає на статтю, яка містить дику заяву, він може захотіти просканувати її, щоб знайти джерело інформації.
У такому випадку загальний анкорний текст не допоможе користувачам швидко знайти потрібне посилання. Він також нічого не говорить Google про цільову сторінку. Ось чому замість загальних слів або фраз рекомендується використовувати описовий анкорний текст.
Інший, менш очевидний спосіб покращення користувацького досвіду за допомогою анкорного тексту - це доступність. Подумайте про те, що відчуває відвідувач веб-сайту з вадами зору.
Сліпі або слабозорі користувачі покладаються на екранні зчитувачі для перегляду веб-сторінок. Це передбачає використання програмного забезпечення для зчитування всього тексту на сторінці, включно з посиланнями, під час навігації користувачем веб-сайтом.
Якщо користувач чує «натисніть тут» або «читайте далі» для всіх посилань, на які він натрапляє на сторінці, він не знайде це дуже корисним. Насправді, це буде відвертим розчаруванням, і він може вирішити більше не відвідувати веб-сайт.
Доступність - це ключ до забезпечення хорошого користувацького досвіду. Навіть якщо ви думаєте, що це не важливо для вашої конкретної аудиторії, це важливо для пошукових систем, таких як Google.
Враховуючи все вищесказане, настав час відповісти на питання - чи є анкорний текст фактором ранжування? Докази того, що анкорний текст є фактором ранжування
Так, анкорний текст є фактором ранжування.
Використання описового анкорного тексту при вставці посилань на сторінку є найкращою практикою, перерахованою в Посібнику Google з SEO для початківців.
Початківцям може бути складно розібратися в SEO, але це не таємна наука. Google прагне надавати користувачам найбільш релевантні результати, і для цього йому потрібна співпраця з власниками сайтів.
Ось чому Google чітко дає зрозуміти, що він хоче, щоб власники сайтів робили при оптимізації сторінок для своєї пошукової системи.
При оптимізації сторінок для ранжирування в Google, розумно прислухатися до Google. Що ж говорить Google про анкорний текст?
З Посібника з SEO від Google:
«...чим кращий ваш анкорний текст, тим легше користувачам орієнтуватися, а Google розуміти, про що йдеться на сторінці, на яку ви посилаєтеся.
За допомогою відповідного якірного тексту користувачі та пошукові системи можуть легко зрозуміти, що містять сторінки, на які ви посилаєтесь».
Початковий посібник далі рекомендує такі найкращі практики:
Нещодавно Джон Мюллер з Google підтвердив, що анкорний текст все ще є фактором ранжування під час однієї з його регулярних зустрічей з SEO-спільнотою.
Тема анкорного тексту часто з'являється під час запитань і відповідей Мюллера. Ось ще один приклад: цього разу Мюллер звертається до аспекту користувацького досвіду, пов'язаного з якірним текстом:
«Якщо ви оновлюєте анкорний текст внутрішньо, щоб зробити його більш зрозумілим для користувачів, то зазвичай це також допомагає пошуковим системам краще розуміти контекст цих сторінок. Тому я б однозначно пішов на це».
Ми не можемо говорити про анкорний текст як фактор ранжування, не обговоривши, наскільки важливим він був на початку розвитку SEO. Рекомендації Google щодо уникнення надмірного використання ключових слів в анкорному тексті - це нагадування про те, як цим сигналом зловживали в минулому.
Раніше сайтам було легко маніпулювати своїм ранжуванням, створюючи посилання з використанням точних ключових слів в якості анкорного тексту. анкорний текст мав таку велику вагу, що сторінки могли ранжуватися за ключовими словами, які навіть не з'являлися в тексті на сторінці.
SEO-фахівці зі стажем можуть пам'ятати, що компанія Adobe колись ранжувала за терміном «натисніть тут», тому що це був звичайний анкорний текст, який використовували власники сайтів, коли посилалися на PDF-файли.
Зрештою, Google помітив, що спамери зловживають переоцінкою анкорного тексту, яким зловживають спамери. Компанія вирішила цю проблему в 2012 році, випустивши оновлення алгоритму Penguin, яке, зокрема, було спрямоване проти маніпулятивної тактики побудови посилань.
Тепер сайти, які намагаються вплинути на пошукове ранжування за допомогою точної відповідності анкорного тексту, швидше за все, будуть проігноровані, ніж винагороджені.
Google підтверджує, що анкорний текст використовується в пошуковому ранжируванні як спосіб отримати більш глибоке розуміння сторінок, що може допомогти у виведенні цих сторінок на поверхню за релевантними запитами.
Сила анкорного тексту як фактора ранжування вже далеко не та, що була до появи Penguin, коли сайти могли ранжуватися за обраною фразою шляхом створення достатньої кількості посилань, багатих на ключові слова.
Тим не менш, анкорний текст залишається важливим для процесу пошукової оптимізації.