Швидке отримання великої кількості посилань з інших сайтів звучить так, ніби це повинно бути позитивним моментом для будь-якого сайту.
Але чи може це насправді зашкодити, а не допомогти вашому рейтингу?
Чи швидкість отримання посилань взагалі не має значення для Google? Чи це, насправді, просто якийсь вигаданий SEO-термін?
Читайте далі, як ми досліджуємо походження швидкості посилань і чи є вона чимось, чим вам дійсно варто перейматися в SEO.
Швидкість посилань відноситься до теорії, згідно з якою швидкість, з якою веб-сайт отримує посилання, може впливати на ранжування, як позитивно, так і негативно.
Багато років тому висока швидкість отримання посилань за короткий проміжок часу розглядалася в SEO-індустрії як позитивний фактор, який може позитивно вплинути на ранжування в Google.
Швидкість посилань згадувалася в статтях і під час конференцій - адже в ті часи нарощування посилань було більше про кількість, ніж про якість.
Хочете, щоб ваша веб-сторінка швидко піднялася в рейтингу? Швидко створіть цілу купу посилань на неї.
Але уявлення про перевагу кількості над якістю змінилося після того, як Google запустив алгоритм Penguin.
Існує думка, що занадто швидке отримання посилань може призвести до того, що сайт буде оштрафований або знижений у результатах пошуку.
Воно ґрунтується на тому, що Google інтерпретує швидке збільшення кількості вхідних посилань як ознаку того, що веб-сайт намагається маніпулювати своїм рейтингом у пошуковій видачі.
Зрозуміло, що ідея швидкості нарощування посилань може викликати занепокоєння у всіх, хто не бажає бути ненавмисно покараним за придбання посилань.
Зростання посилального профілю сайту значною мірою знаходиться поза його контролем.
Наприклад, якщо сайт публікує чудовий контент, багато інших сайтів можуть посилатися на нього протягом короткого проміжку часу, що призведе до одночасного отримання великої кількості посилань.
Якби швидкість посилань працювала так, як стверджують SEO-експерти, сайт у наведеному вище прикладі міг би отримати штрафні санкції, оскільки він отримав приплив вхідних посилань не з власної вини.
Витоки швидкості посилань в SEO-спільноті можна віднести до відкриття патенту Google, який був поданий у 2003 році.
Патент «Пошук інформації на основі історичних даних» містить ідеї про те, як пошукова система повинна ставитися до веб-сайту на основі зростання його посилального профілю.
Зокрема, ідею швидкості посилань можна простежити в цьому уривку:
«Хоча різке зростання кількості зворотних посилань може бути фактором, який використовується пошуковою системою 125 для оцінки документів, це також може сигналізувати про спробу спаму пошукової системи 125. Відповідно, в цій ситуації пошукова система 125 може фактично знизити оцінку документа(ів), щоб зменшити ефект спаму».
Роджер Монті з Search Engine Journal проаналізував інтерпретацію цього патенту SEO-експертами, зазначивши, що вони ігнорують ті частини патенту, які спростовують їхню власну теорію.
Наприклад, патент визначає, що таке «різкий темп зростання» і як він може бути визначальною характеристикою неприродної побудови посилань.
Патент не передбачає покарання сайтів, які демонструють стрімке зростання кількості вхідних посилань.
Йдеться про зниження позицій сайтів, які демонструють незвичні сплески вхідних посилань протягом тривалих періодів часу.
За словами Монті:
«Цей патент насправді говорить про плавний природний темп зростання на противагу стрибкоподібному і неприродному темпу зростання. Стрибкоподібний темп зростання може проявлятися протягом декількох місяців. Це велика відмінність від ідеї швидкості нарощування посилань, яка передбачає, що велика кількість посилань, придбаних за короткий період, призведе до штрафу».
Докази не підтверджують твердження експертів про швидкість посилань.
Однозначно ні
Немає жодних доказів того, що Google використовує сигнал, відомий як швидкість посилання, який може негативно впливати на ранжування.
Швидкість посилань не є терміном, який Google офіційно визнає.
На запитання про нього представники пошукової системи Google відповідають, що посилання на сайт оцінюються за їхніми власними достоїнствами, а не за тим, скільки їх було отримано за певний проміжок часу.
Ось приклад такої відповіді Джона Мюллера, представника Google:
«Справа не стільки в тому, скільки посилань ви отримуєте за певний період часу. Просто... якщо це неприродні або з нашої точки зору проблематичні посилання, то вони будуть проблематичними. Начебто не має значення, скільки і за який час».
Гері Ілліс з Google висловився більш прямолінійно в коментарі на Reddit AMA, назвавши швидкість отримання посилань вигаданим терміном.
Незалежно від того, швидко чи повільно ви отримуєте посилання, насправді має значення якість окремих посилань і спосіб, у який вони були отримані (природним чи неприродним шляхом).