Щільність ключових слів: Чи є це фактором ранжування в Google?

Щільність ключових слів вже давно розглядається як фактор ранжування.

Деякі вважають його важливим елементом головоломки SEO для досягнення позиції на першій сторінці в Google.

Чому його так високо цінують?

Ми знаємо, що ключові слова важливі для Google. Важко ранжувати контент за певним терміном, якщо ці слова не з'являються в тексті на сторінці.

Деякі компанії, що займаються розробкою SEO-інструментів, допомагають посилити цю віру в те, що існує ідеальне співвідношення ключових слів і тексту, яке максимізує шанси на високі позиції в пошуковій видачі.

Настав час вивчити докази того, що щільність ключових слів є фактором ранжування.

Обговорення: щільність ключових слів є фактором ранжування

Насамперед, що таке щільність ключових слів?

Щільність ключових слів - це кількість разів, коли термін або фраза з'являється по відношенню до обсягу тексту на сторінці.

Вона обчислюється шляхом ділення кількості ключових слів на загальну кількість слів на сторінці і множення на 100.

Наприклад, якщо ключове слово використовується 26 разів у статті на 1000 слів, то його щільність становить 2,6%.

Існують різні твердження щодо «найкращої» щільності ключових слів, до якої слід прагнути. Ви можете почути 2%, 5% або навіть 10%.

Так чому ж люди вважають, що щільність ключових слів є фактором ранжування?

На відміну від інших міфів про фактори ранжування, цей заснований на фактах - щільність ключових слів колись була реальною річчю. Але ми говоримо про далекі часи зародження пошуку.

Проте ця ідея зберігається і сьогодні. Чому? Мислення виглядає наступним чином:

Ключові слова посилають Google сигнали про те, за якими типами запитів повинна відображатися сторінка.

Якщо використано замало ключових слів, Google може не зрозуміти, про що йдеться на сторінці.

Якщо ж ключових слів забагато, то Google може розцінити це як спробу маніпулювання пошуковою видачею, а він цього не сприймає.

Тому деякі люди вважають, що існує певна щільність ключових слів, яка є «правильною» - золота середина між використанням занадто великої кількості і занадто малої кількості ключових слів.

Однак не існує магічного числа, яке забезпечить найкращі результати для всіх. Сьогодні Google працює не так.

Істина досить проста: використання ключових слів важливе, але дотримання певного співвідношення не допоможе вашим зусиллям у SEO.

Насправді, веб-сторінка може отримати рейтинг за ключовим словом, навіть якщо це ключове слово ніколи не з'являється на цій сторінці. Це практично миттєво руйнує всю ідею щільності ключових слів.

Щільність ключових слів як фактор ранжування: Докази

Щоб відповісти на питання, чи є щільність ключових слів фактором ранжування в Google, ми подивимося офіційне відео Google від 2011 року, яке є настільки ж точним сьогодні, як і тоді.

У відео бере участь Метт Каттс, який працював у Google з 2000 по 2015 рік. Він очолював команду веб-спаму Google і був зв'язковим між компанією та SEO-спільнотою.

Каттс підтвердив, що ідеальної щільності ключових слів для Google не існує. Він сказав, що надмірне використання ключового слова може принести більше шкоди, ніж користі.

Згадування ключового слова кілька разів може допомогти з ранжуванням, але більше, ніж це, може призвести до того, що Google сприйматиме це як перенасичення ключовими словами.

«Коли ви починаєте згадувати його дуже часто, це вже не допомагає. Віддача зменшується. Це лише додаткова вигода, але вона не така вже й велика. А потім ви побачите, що якщо ви продовжуєте повторювати речі знову і знову, то ви ризикуєте потрапити в ситуацію, коли ключові слова перетворюються на тарабарщину і тому подібні речі. Отже, перші один-два рази, коли ви згадуєте слово, яке може допомогти з ранжуванням, безумовно, допоможуть. Але тільки тому, що ви можете сказати його сім або вісім разів, це не означає, що воно обов'язково допоможе вашому ранжируванню».

Якщо щільність ключових слів не є фактором ранжування, то як правильно використовувати ключові слова?

Після того, як ви визначили ключові слова, які хочете використовувати, Каттс рекомендує писати достатньо довгий контент, щоб ці ключові слова природним чином увійшли в текст. Прочитайте контент вголос, коли закінчите писати, і прислухайтеся до того, що звучить неправильно.

Якщо текст звучить штучно, кострубато або так, ніби його написав робот, то це вірний показник того, що ключове слово було використано занадто багато разів. З іншого боку, якщо воно звучить природно, то ви на правильному шляху.

Використання синонімів, коли це можливо, допоможе вам уникнути повторного використання одного і того ж ключового слова. Наприклад, у цьому фрагменті тексту ми могли б замінити «щільність ключових слів» на «частоту ключових слів».

Синоніми також є чудовим способом привернути увагу читача, і вони можуть навіть допомогти з ранжуванням для інших термінів. Google розуміє синоніми, а це означає, що сторінка може потрапити в рейтинг, навіть якщо вона не оптимізована для точного терміну, введеного в пошуковий рядок.

Не зациклюйтеся на щільності ключових слів

Порада Каттса була чіткою: перестаньте зациклюватися на щільності ключових слів. Будьте обережні з тими, хто говорить інакше.

«Я був би радий, якби люди перестали зациклюватися на щільності ключових слів. Вона буде різною. Вона буде варіюватися в залежності від області, вона буде варіюватися в залежності від того, як інші сайти ранжують її. Це не жорстке і швидке правило, і будь-хто, хто говорить вам, що існує жорстке і швидке правило, повинен бути обережним, тому що він може продавати вам програмне забезпечення для визначення щільності ключових слів або щось в цьому роді».

Щільність ключових слів як фактор ранжування: Наш вердикт

Щільність ключових слів, можливо, колись і працювала. Запитайте будь-якого професіонала SEO зі стажем, і ви почуєте безліч анекдотичних свідчень того, що щільність ключових слів працювала - і працювала досить добре.

А сьогодні?

Щільність ключових слів просто не варта того, щоб турбуватися про неї. Якщо ви використовуєте слово або фразу кілька разів, як ви, швидше за все, і зробили б, якби не прагнули до певного співвідношення, то все в порядку.

Принаймні, використовуйте ключове слово в заголовку сторінки, мета-описі та першому абзаці. Потім обмежте його вживання ще кількома випадками в тексті.

Не існує ідеального відсоткового співвідношення ключових слів, тому що щільність ключових слів не є фактором ранжування.