Google прямо говорить нам, що посилання допомагають їм оцінити репутацію сайту, і що пошукове ранжування «частково базується на аналізі тих сайтів, які посилаються на нього».
Ми вже знаємо, що посилання є фактором ранжування.
І ми знаємо, що органічні посилання може бути важко отримати.
Чи можете ви просто купити посилання і насолоджуватися тими ж перевагами ранжування, які ви отримуєте завдяки якості вашого контенту, створенню вашої репутації та авторитету, а також обміну цінним досвідом, який люди не можуть отримати деінде?
Звичайно, ви можете їх купити. Не бракує людей, готових продати вам посилання.
У цій статті ми розглянемо, чи дійсно платні посилання допоможуть вам піднятися в рейтингу.
Вказівки Google для веб-майстрів чітко говорять про платні посилання. Вони не хочуть, щоб вони впливали на пошукове ранжування. Google каже:
«Докладіть розумних зусиль, щоб рекламні посилання на ваших сторінках не впливали на ранжування в пошукових системах. Наприклад, використовуйте robots.txt,
rel="nofollow"
абоrel="sponsored"
, щоб запобігти переходу за рекламними посиланнями».
Це не означає, що платити за посилання по суті погано. Ви просто повинні бути чесними і відкритими в цьому питанні.
Але що, якщо вам вдасться пронести одне (або кілька) платних посилань повз Google?
Звичайно, вони не можуть алгоритмічно виявити всі платні посилання, особливо якщо ви дуже обережні. Чи не так?
У такому випадку, якщо ви не розкрили, що це платне посилання, і були обережні, щоб не було ніякого сліду, про який можна було б говорити, це посилання буде мати таку ж перевагу, як і будь-яке органічне посилання.
Це правда.
І це також небезпечна гра.
Ось чому.
Ми знаємо, що посилання проходять PageRank і впливають на пошукове ранжування. Це навіть не питання.
Однак Google просить вас розкривати інформацію, коли за посиланням стоїть щось більше, ніж «Ей, це надзвичайно цінна/респектабельна/авторитетна сторінка, якою я щиро хочу поділитися зі своєю аудиторією!».
Ви можете пояснити цей зв'язок Google за допомогою значень атрибута rel в тезі <a>
посилання:
rel="sponsored"
говорить: «Це реклама і платне розміщення». Воно не пройде PageRank і Google його просто проігнорує.rel="ugc"
говорить: «Це контент, створений користувачами, і ми не несемо жодної відповідальності за його якість або точність».rel="nofollow"
говорить: «Це не той сайт, з яким ми хочемо, щоб нас асоціювали, тому, будь ласка, не переходьте за цим посиланням і не скануйте цю сторінку».(Nofollow був попередником rel="sponsored"
і досі є прийнятною розміткою для платних посилань. Однак Google воліє, щоб ви використовували тег sponsored для всіх платних посилань).
Якщо ви вирішите не розкривати інформацію про платні відносини або транзакції, ви цілком можете отримати деякі переваги при ранжируванні.
До тих пір, поки вас не спіймають.
І коли це станеться, вам пощастить, якщо Google просто проігнорує посилання.
Якщо Google виявить, що ви використовуєте платні посилання для маніпулювання алгоритмом, ваш сайт може бути видалений з індексу.
Люди намагалися маніпулювати посиланнями і отримувати прибуток від їх продажу - а Google аплодував у відповідь - з перших днів існування пошукової системи.
Один особливо комічний судовий процес 2002 року робить позицію Google щодо практики продажу посилань зрозумілою.
Це була справа Search King Inc. проти Google Technology Inc.
Search King подала до суду на Google за «зловмисне» знищення PageRank своєї схеми продажу посилань PRAN.
Search King продавав посилання на сайтах з високим рейтингом. Він намагався довести, що оскільки в дисертації Ларрі Пейджа і в матеріалах Google PageRank був описаний як «чесний, об'єктивний і механічний», вжиття ручних дій проти його схеми продажу посилань було антиконкурентним.
На її думку, окружний суддя Вікі Майлз-Лагранж пояснила це так: «Search King стверджує, що знецінення його посилальної схеми є антиконкурентним:
«Search King стверджує, що девальвація відбулася після того, як Google дізнався, що PRAN конкурує з Google, і що він отримує прибуток від продажу рекламного простору на веб-сайтах, які займають високі позиції в системі Google PageRank».
Справа Search King була закрита, а урок для індустрії став очевидним: якщо вас спіймають на участі в схемах платних посилань, ви отримаєте по руках.
А якщо ви спробуєте подати в суд на Google за деіндексацію або інше покарання, ви програєте.
У своєму блозі 2005 року Метт Каттс пояснив, що хоча алгоритм вирішує більшість проблем з платними посиланнями, Google не проти втрутитися вручну:
«Так, у Google є безліч алгоритмічних методів виявлення таких посилань, і вони працюють досить добре. Але ці посилання ускладнюють для Google (та інших пошукових систем) визначення того, наскільки можна довіряти кожному з них. Витрачається багато зусиль, які можна було б спрямувати на покращення основної якості (релевантність, охоплення, свіжість тощо).
«У той момент, коли люди рекомендують способи зробити платні посилання менш помітними (наприклад, видаляючи будь-які ярлики або вказівки на те, що посилання продаються), я не здивуюся, якщо пошукові системи почнуть вживати більш рішучих заходів проти купівлі посилань в найближчому майбутньому».
Незважаючи на це, SEO-професіонали приблизно з 2010 року вважали, що якщо Google визначить, що посилання було платним, він просто проігнорує його.
Але нещодавні ручні втручання показують, що Google не грається зі схемами платних посилань у великих масштабах.
У 2019 році Гері Ілліс (Gary Illyes) написав у Твіттері подяку тому, хто надіслав електронну таблицю з понад 700 доменами, які продають посилання, що пройшли PageRank:
У грудні 2020 року Google, схоже, в ручному режимі вжив заходів проти юридичної фірми за її схему побудови посилань на стипендії.
У цьому випадку посилання не були безпосередньо куплені або продані.
Але, як пояснив тоді Роджер Монті з Search Engine Journal,
«...посилання не є контекстуально релевантними і не кваліфікуються як справжнє цитування або “посилання-голосування”, яке ручається за юридичну фірму».
Сьогодні на ресурсі «Платні посилання» пошукової системи зазначається,
«Google наполегливо працює над тим, щоб повністю ігнорувати посилання, призначені для маніпулювання результатами пошуку, такі як надмірні біржі посилань і куплені посилання, які проходять через PageRank».
Але очевидно, що навіть за межами алгоритмічного виявлення Google полює на неприродні посилання. Це стосується і посилань, які обмінюються на якусь цінність - грошову або іншу.
Google вже давно попросив SEO-індустрію контролювати себе, повідомляючи про платні посилання та інші схеми посилань.
Це означає, що те, на що може звернути увагу алгоритм Google, - не єдина ваша проблема.
Якщо конкуренти (або їхні агенції) винюхають ваші платні посилання, ви можете опинитися на іншому кінці одного з таких звітів. І дії, які з цього випливають. Платні посилання: Помилка на стороні обережності
SEO-професіонали вже давно сперечаються про те, що таке платне посилання і чи має право Google просити маркетологів розкривати зв'язки, що стоять за посиланнями.
Наприклад, див. цю статтю 2006 року від Лорен Бейкер (Loren Baker).
Сьогодні Google визначає такі схеми посилань як такі, що можуть негативно вплинути на пошукове ранжування сайту:
Купівля або продаж посилань, які проходять PageRank. Це включає в себе
Обмін грошей на посилання або публікації, що містять посилання.
Обмін товарів або послуг на посилання.
Надсилання комусь «безкоштовного» продукту в обмін на те, що він напише його і включить посилання.
Текстові оголошення, які проходять PageRank.
Рекламні оголошення або нативна реклама, де оплата отримується за статті, які містять посилання, що проходять PageRank.
Google стверджує, що платні посилання не працюють.
Однак це не зовсім так.
Платні посилання працюють так само, як і будь-які інші посилання, якщо тільки вони не є такими:
Два з цих варіантів - самостійне розкриття статусу платних посилань і алгоритмічне виявлення - призведе до того, що Google просто проігнорує посилання. Ви все одно отримаєте будь-яку пов'язану з цим брендингову, рекламну або іншу вигоду від нього.
Третій варіант може призвести до того, що ви будете відмічені командою webspam і будете змушені діяти вручну.
І в цьому випадку ви ризикуєте не тільки втратити цінність посилання, але і всі інші ваші зусилля в SEO.
Google використовує посилання як сигнал для ранжування. Однак він явно не хоче, щоб платні посилання враховувалися.
Так, ви можете спробувати приховати їх від них.
Але ви робите це на свій страх і ризик - і наслідки можуть бути руйнівними.
Використання нерозкритих платних посилань для покращення пошукового ранжування - це еквівалентно тому, якби ви прив'язали бомбу до свого сайту.
Якщо вам пощастить, вона буде підключена неправильно, і нічого не станеться.
Але одного дня ви можете виявити, що хтось кинув детонатор Гері Іллісу.
І він радісно клацне вимикачем, не помилившись.