Чи є коефіцієнт глибоких посилань фактором ранжування?

Створення різноманітного портфоліо посилань є частиною успішної стратегії побудови посилань.

Але чи може співвідношення придбаних вами посилань на головну сторінку і посилань на інші сторінки вплинути на ранжування?

Для початку, ви повинні знати, що ця ідея настільки застаріла, що Google використовує слова «глибоке посилання» для опису чогось зовсім іншого, ніж міф, який ми обговорюємо. Він не вважає цю ідею вартою уваги або визначення.

У цій статті не йдеться про глибокі посилання для користувачів мобільних додатків, які перенаправляють їх на певну сторінку у вашому додатку. Це єдина згадка, яку ви побачите від Google станом на 2023 рік.

Це повинно дати вам підказку щодо висновку.

Що говорять про коефіцієнт глибоких посилань як фактор ранжування Google?

Щоб визначити, чи є коефіцієнт глибоких посилань фактором ранжування, ми повинні спочатку дати визначення глибоких посилань.

У контексті цієї статті глибокі посилання - це вхідні посилання, які вказують на сторінки вашого сайту, що не є домашньою сторінкою.

Це посилання, які ведуть відвідувачів сайту вглиб вашого сайту, а не на початкову сторінку.

Хоча Google Ads пропонує калькулятор впливу глибоких посилань, він призначений для визначення втрачених можливостей конвертації користувачів додатків за допомогою глибоких посилань.

У цій статті калькулятор не визначає коефіцієнт глибоких посилань.

Що стосується факторів ранжування, то коефіцієнт глибоких посилань вимірює загальну кількість вхідних посилань на кожну сторінку вашого сайту порівняно із загальною кількістю вхідних посилань лише на вашу домашню сторінку.

Розрахунок коефіцієнта глибоких посилань

Припустимо, у вас є 1,584 вхідних посилання на ваш сайт. З них 698 посилань ведуть на вашу домашню сторінку.

Решта 886 - на конкретні сторінки вашого сайту.

Щоб розрахувати коефіцієнт глибоких посилань, розділіть кількість глибоких посилань на загальну кількість вхідних посилань.

886 / 1,584 = 55,9% коефіцієнт глибоких посилань

Стверджується, що цей відсоток свідчить про більш природний профіль посилань, ніж у сайту, 90% посилань якого ведуть на домашню сторінку.

Докази того, що коефіцієнт глибоких посилань є фактором ранжування

У документації з розширеного SEO в Google Search Central є сторінка, присвячена тактиці побудови посилань, якої слід уникати.

Однак тут ви не знайдете згадки про глибокі посилання.

Ось що пропонує Google:

«Найкращий спосіб змусити інші сайти створювати високоякісні, релевантні посилання на ваш сайт - це створити унікальний контент, який може природним чином набути популярності в інтернет-спільноті. Створення хорошого контенту окупається: Посилання, як правило, є редакційними голосами, відданими за власним вибором, і чим кориснішим є ваш контент, тим більші шанси, що хтось інший визнає його цінним для своїх читачів і поставить на нього посилання».

Цей підхід може призвести до глибоких посилань, але не згадує про глибокі посилання чи співвідношення.

У 2004 році ви знайдете одну з перших згадок про коефіцієнт глибоких посилань від агентства з побудови посилань. Вона містить приклад розрахунку коефіцієнта глибоких посилань, але не містить жодних доказів того, що він є фактором ранжування.

У 2006 році SEOBook опублікував питання про коефіцієнт глибоких посилань. Як і в статті 2004 року, в ній пропонується метод розрахунку для визначення відсотка глибоких посилань, але немає жодних доказів того, що він впливає на ваше ранжування.

Дослідження 2006 року «Характеристика і виявлення веб-спаму на основі посилань» показало, що багато посилань на домашній сторінці співвідноситься з «більш спамними» веб-сайтами.

Дуже важливо створити різноманітне портфоліо посилань для вашого сайту, яке включає в себе поєднання домашніх сторінок і глибоких посилань.

Але не існує магічного співвідношення глибоких посилань до посилань на головну сторінку.

Коефіцієнт глибоких посилань точно не є фактором ранжування

Давайте прояснимо: «коефіцієнт глибоких посилань» - це застаріла термінологія, і це спосіб мислення, якого слід уникати в SEO. Магічні цифри і співвідношення не допомагають у ранжируванні.

Хоча посилання є підтвердженим фактором ранжування, коефіцієнт глибоких посилань не є фактором ранжування в Google.

Завдяки Джону Мюллеру з Google ми точно знаємо, що загальна кількість вхідних посилань не має значення.

Єдине, що слід враховувати при створенні глибоких посилань на сторінки вашого сайту - це користувацький досвід.

Якщо посилання на сторінку, відмінну від домашньої, допоможе користувачеві отримати те, що йому потрібно, за найменшу кількість кліків, воно того варте.