Канонізація: Чи це фактор ранжування в Google?

Канонізація слабко пов'язана з пошуковою видачею, але чи можна назвати її фактором ранжування?

Можливо, ви чули, що тег rel=«canonical» - це інструмент, який можна використовувати для консолідації сигналів ранжирування з декількох URL-адрес в одну канонічну URL-адресу.

Це правда, але цей інструмент має обмежене застосування.

Навіть при правильному використанні немає гарантії, що Google буде слідувати його вказівкам.

Дізнайтеся більше про канонічні URL-адреси і про те, як тег rel=«canonical» впливає на пошукове ранжування.

Обговорення: канонізація (rel=«canonical») є фактором ранжування

rel=«canonical» - це HTML-тег, за допомогою якого можна вказати Google, яку версію сторінки показувати в результатах пошуку, якщо існує декілька версій сторінки.

Найчастіше він використовується як спосіб консолідації дублікатів URL-адрес на власному сайті.

Google не любить показувати в результатах пошуку дубльований контент, тому замість цього він вибере одну URL-адресу, а інші опустить. Ця URL-адреса називається канонічною.

Раніше Google рекомендував використовувати канонічний тег, коли контент перевидається або синдикується в декількох доменах.

У травні 2023 року Google оновив свою довідкову документацію щодо канонічних тегів. Тепер у ній зазначено:

«Елемент канонічного посилання не рекомендується використовувати тим, хто хоче уникнути дублювання партнерами по синдикації».

Замість цього Google пропонує партнерам по синдикації використовувати мета-тег «noindex» або заголовок, щоб запобігти індексації синдикованого контенту в пошукових системах.

Канонічні теги тепер слід використовувати виключно для позначення бажаних URL-адрес в межах одного домену, а не для об'єднання пов'язаного контенту між кількома сайтами або синдикованого контенту в Інтернеті.

Дехто вважає, що тег rel=«canonical» не лише вказує Google, яку URL-адресу показувати в результатах пошуку, але й може пересилати сигнали ранжування з однієї сторінки на іншу.

Ось що говорить Google про канонічні посилання в контексті пошукового ранжування.

Докази на користь: Канонізації як фактор ранжування

В офіційному посібнику Google з розширеного SEO є цілий розділ про використання канонізації для консолідації дублікатів URL-адрес. Цікаво, що в ньому нічого не сказано про пошукове ранжування.

Однак Джон Мюллер з Google раніше вже звертався до теми канонічних посилань і пошукового ранжування в одній зі своїх щотижневих сесій з питань і відповідей на тему SEO.

У цьому конкретному прикладі Мюллер рекомендує власникам сайтів використовувати тег rel=«canonical» для дубльованого контенту, оскільки він може об'єднати всі сигнали ранжування в один. Він сказав:

«Загалом, я б рекомендував використовувати rel=»canonical» для дубльованого контенту, а не noindex. За допомогою noindex ви говорите нам, що ця сторінка взагалі не повинна бути проіндексована. За допомогою canonical ви повідомляєте нам, що ця сторінка по суті така ж сама, як і інша моя сторінка, і це допомагає нам, тому що тоді ми можемо взяти всі сигнали, які у нас є для обох цих сторінок, і об'єднати їх в одну. Тоді як якщо у вас просто немає індексу або якщо ви блокуєте її за допомогою robots.txt, то сигнали, пов'язані з тією сторінкою, яка заблокована або на якій немає індексу, втрачаються, вони відкидаються».

Це підтверджує, що Google може об'єднувати сигнали ранжування від дублікатів контенту в одну канонічну URL-адресу за допомогою HTML-тега rel=«canonical».

Чи є канонізація фактором ранжування

Підтверджено, що канонізація має зв'язок з пошуковою видачею, але це не означає, що вона є фактором ранжування.

Тег rel=«canonical» можна використовувати для об'єднання сигналів від декількох дубльованих URL-адрес в одну, але навіть у цьому випадку він не є надійним інструментом.

Якщо тег rel=«canonical» використовується правильно, Google може проігнорувати його і замість нього вибрати власну канонічну URL-адресу для показу в результатах пошуку.

Тег rel=«canonical» - це скоріше рекомендація, ніж директива, і, безумовно, не є фактором ранжування.