Чи впливає IP-адреса сервера вашого сайту на ваші позиції в результатах пошуку? Згідно з деякими джерелами в Інтернеті, ваша IP-адреса є сигналом ранжування, який використовується Google.
Але чи може ваша IP-адреса допомогти або зашкодити вашому рейтингу в пошуку? Продовжуйте читати, щоб дізнатися, чи є IP-адреса фактором ранжування в Google.
Статті в Інтернеті з авторитетних маркетингових сайтів стверджують, що Google має понад 200 «відомих» факторів ранжування.
Ці списки часто містять твердження про те, що позначені IP-адреси впливають на ранжування або на більш цінні посилання, оскільки вони походять з окремих IP-адрес C-класу.
На щастя, ці списки викликали численні розмови зі співробітниками Google про достовірність IP-адрес як чинників ранжування в алгоритмі Google.
У 2010 році Метта Каттса, колишнього керівника команди Google по боротьбі з веб-спамом, запитали, чи вплине на ранжування веб-сайту клієнта наявність спамерських веб-сайтів на тому ж сервері.
Його відповідь:
«У списку речей, які мене турбують, це не було б на першому місці. Тому я розумію, і Google розуміє, що спільний хостинг трапляється. Ви не можете контролювати, хто ще знаходиться на цій IP-адресі або в підмережі класу С».
Зрештою, в Google вирішили, що якщо вони вживуть заходів щодо IP-адреси або підмережі класу C, то спамери просто переїдуть на іншу IP-адресу. Отже, це був би не найефективніший спосіб вирішення проблеми.
Каттс відзначив конкретний виняток, коли на одній IP-адресі було 26 000 спамерських сайтів і один неспамерський сайт, який вимагав більш ретельного вивчення, але повторив, що це був винятковий випадок.
У 2011 році в твіті Каспара Шиманського, ще одного колишнього члена команди Google з боротьби зі спамом, зазначалося, що Google має право вживати заходів у разі масової розсилки спаму на безкоштовних хостингах.
У 2016 році під час години роботи центрального офісу Google для вебмайстрів Джона Мюллера, адвоката з питань пошуку в Google, запитали, чи є проблемою розміщення всіх веб-сайтів групи на одному блоці IP-адрес з літерою «c».
Він відповів:
«Ні, це абсолютно нормально. Це не той випадок, коли вам штучно потрібно купувати блоки IP-адрес, щоб просто перемішати їх між собою. І особливо якщо ви використовуєте CDN, то, можливо, ви потрапите на блок IP-адрес, який використовується іншими компаніями. Або якщо ви використовуєте віртуальний хостинг, то таке теж трапляється. Це не те, що вам потрібно штучно обходити».
У березні 2018 року Мюллера запитали, чи вплине зміна IP-адреси з іншим географічним розташуванням на SEO. Він відповів:
«Якщо ви переїдете на сервер в інше місце? Зазвичай ні. Ми отримуємо достатньо інформації про геотаргетинг інакше, наприклад, з налаштувань TLD і геотаргетингу в Search Console».
Кілька місяців по тому Мюллер відповів на твіт, у якому запитав, чи все ще Google враховує погане сусідство як сигнал для ранжування і чи потрібен виділений IP.
«Загальні IP-адреси чудово підходять для пошуку! Багато хостингових / CDN-середовищ використовують їх».
У жовтні 2018 року Мюллера запитали, чи має значення розташування IP-адреси для ранжування сайту. Його відповідь була простою: «Ні».
Через кілька твітів у тій самій гілці Twitter інший користувач прокоментував, що IP-адреси мають значення для зворотних посилань. Мюллер знову відповів простим «Ні».
У червні 2019 року Мюллер отримав запитання про те, що Пошукова консоль Google показує IP-адресу веб-сайту замість доменного імені. Його відповідь:
«Зазвичай індексувати свої IP-адреси - погана ідея. IP-адреси часто є тимчасовими».
Він запропонував користувачеві переконатися, що IP-адреса перенаправляється на його домен.
Кілька місяців по тому, коли його запитали, чи погані посилання з IP-адрес, Мюллер написав у твіттері:
«Посилання з IP-адрес - це абсолютно нормально. Найчастіше це означає, що сервер був налаштований погано (ми канонізували IP-адресу, а не ім'я хоста, що легко виправити за допомогою перенаправлення &
rel=canonical
), але це лише технічна деталь. Це не означає, що вони погані».
На початку 2020 року, коли його запитали про отримання посилань з різних IP-адрес, Мюллер відповів, що погано те, що користувач сам робить зворотні посилання, а не IP-адреси.
Потім, у червні, Мюллера запитали, що станеться, якщо веб-сайт з певної IP-адреси купить посилання. Чи будуть вжиті заходи на рівні IP-адреси?
«Спільний хостинг і CDN на одній IP-адресі - це дуже поширене явище. Наявність декількох поганих сайтів на одній IP-адресі не робить все на цій IP-адресі поганим».
У вересні, під час дискусії про те, як погані сусіди впливають на пошукове ранжування, Мюллер заявив: «Мені нічого не відомо про те, що погані сусіди впливають на пошукове ранжування:
«Я не знаю жодного алгоритму ранжування, який би враховував такі IP-адреси. Подивіться на Blogger. Є чудові сайти, які працюють добре (ігноруючи обмеження на сторінці тощо), і є жахливі сайти, розміщені там. Це все та ж інфраструктура, ті ж самі IP-адреси».
У листопаді Гері Ілліс, керівник підрозділу Sunshine and Happiness в Google, поділився цікавим фактом.
«Цікавий факт: зміна базової інфраструктури сайту, наприклад, серверів, IP-адрес тощо, може змінити швидкість і частоту сканування Googlebot з цього сайту. Це тому, що він фактично виявляє, що щось змінилося, що спонукає його перевчитися, як швидко і часто він може сканувати».
Хоча це цікава інформація, вона, схоже, впливає на сканування, а не на ранжування. Звичайно, повзання необхідне для ранжування, але воно не є фактором ранжування.
У 2021 році користувач Twitter запитав, чи може канонізація IP позитивно вплинути на SEO. Мюллер відповів:
«Якщо тільки люди не посилатимуться на IP-адресу вашого сайту (що було б несподівано), це не матиме жодного впливу на SEO».
Пізніше в грудні, коли його запитали, чи виглядає IP-адреса замість імені хоста незвично, коли Google оцінює якість посилання, Меллер відповів: «IP-адреси - це нормально. В інтернеті їх безліч».
Якщо ви турбуєтеся про свою IP-адресу або хостингову компанію, то, схоже, консенсус досягнутий: Не хвилюйтеся.
Дізнайтеся більше про фактори ранжування Google.
Можливо, в минулому Google експериментував з діями на рівні IP-адреси проти спамерських сайтів.
Але, мабуть, це виявилося неефективним, оскільки ми не бачимо жодних підтверджень від представників Google, що IP-адреси, віртуальний хостинг і погане сусідство є частиною алгоритму.
Тому поки що можна зробити висновок, що IP-адреси не є фактором ранжування.