AdSense - це рекламний продукт Google, який дозволяє видавцям монетизувати свій контент, показуючи цільову рекламу на своєму веб-сайті. Видавці заробляють гроші, коли люди переглядають або натискають на ці оголошення.
Так чому ж деякі люди вважають, що AdSense є фактором ранжування? Реклама не має нічого спільного з органічним ранжуванням, чи не так?
Існує думка, що перенаправлення трафіку на сторінки з рекламою від Google також слугує інтересам Google як компанії.
Коли веб-сайт монетизується за допомогою AdSense, він стає ще однією платформою для рекламодавців Google, на якій вони можуть розміщувати рекламу.
Якщо не брати до уваги етику, то для Google є стимул направляти трафік на сторінки, що показують рекламу AdSense.
Більше трафіку означає більше кліків і переглядів оголошень, а це означає, що рекламодавці Google із задоволенням платять за більше оголошень.
Але чи дозволить Google поставити свої інтереси як компанії на заваді неупередженої органічної пошукової видачі?
Таку теорію поділяють ті, хто ставить під сумнів, чи є AdSense фактором ранжування.
І навпаки, існують побоювання, що реклама AdSense може негативно впливати на ранжування, оскільки Google має конкретні рекомендації щодо правильного розміщення реклами.
Давайте зануримося в ці твердження, а потім подивимося, що говорять факти про вплив AdSense на пошукове ранжування.
Існують різні твердження, пов'язані з AdSense як фактором ранжування.
Одна з теорій припускає, що розміщення реклами AdSense на сторінці позитивно впливає на ранжування, оскільки ця реклама приносить прибуток Google і його рекламодавцям.
Оскільки багато сервісів Google переплітаються між собою - наприклад, органічний пошук, Google Ads та AdSense - неминуче виникають припущення, що вони обмінюються сигналами між собою.
Подібно до того, як циркулюють теорії про те, що Google Ads є фактором ранжування, які ми розвінчуємо в іншому розділі, така ж думка поширюється і на AdSense.
Брак довіри до Google?
Елементом, що об'єднує всі ці теорії, є недовіра до Google.
Люди вірять цим твердженням, тому що не довіряють Google, щоб результати пошуку були чесними та об'єктивними.
Репутація Google як компанії, якій можна довіряти, була підірвана судовими позовами та розслідуваннями щодо ймовірних антиконкурентних бізнес-практик.
Урядовці звинувачували Google у таких речах, як надання переваги власним додаткам на Android та власним продуктам у результатах пошуку.
Антимонопольні звинувачення були висунуті проти Google в Європі та США в минулому. Google часто перебуває під мікроскопом Міністерства юстиції США через претензії, пов'язані з антиконкурентною поведінкою.
Незважаючи на те, що компанії було наказано сплатити штрафи, Google стверджує, що вона не робила нічого, щоб придушити конкуренцію.
Продовження розслідувань діяльності Google завдає значної шкоди його іміджу компанії, якій люди можуть довіряти.
Ось чому AdSense продовжує з'являтися в дискусіях про фактори ранжування.
Ще одне твердження говорить про те, що власники сайтів повинні бути обережними, беручи участь в AdSense.
Вважається, що використання занадто великої кількості оголошень або використання їх у неправильних місцях негативно впливає на ранжування.
Ця теорія випливає з того факту, що Google поступово робить більший акцент на сторінках, які пропонують хороший користувацький досвід.
Переповнення сторінки рекламою погіршує користувацький досвід у багатьох аспектах, які Google вважає важливими.
Велика кількість реклами може ускладнити ідентифікацію основного контенту, спричинити повільне завантаження сторінки, а також призвести до переміщення сторінки під час завантаження.
Кожна з цих причин може знизити показник зручності користування сайтом. Ось чому AdSense може стати негативним фактором ранжування.
Згідно із заявами, AdSense або підвищує рейтинг, або знижує його. Що ж це таке?
Ось докази.
Цей розділ розділений на дві частини для кожного з суміжних тверджень.
Питання про те, чи впливає AdSense на пошукове ранжування сайту, виникає так часто, що Google розглядає його в офіційному довіднику AdSense Help.
Google підтверджує, що AdSense не впливає на позицію сайту в пошуковій видачі:
«Участь у Google AdSense не впливає на позицію вашого сайту в результатах пошуку Google і не вплине на результати пошуку, які ми надаємо.
Google глибоко вірить у свободу вираження поглядів і тому пропонує широкий доступ до контенту в Інтернеті.
Наші пошукові результати є неупередженими завдяки нашим відносинам з рекламодавцями та видавцями, які платять за рекламу. Ми продовжимо показувати результати пошуку відповідно до нашої технології PageRank».
Власники сайтів не повинні використовувати AdSense, припускаючи, що це матиме позитивний вплив на пошукове ранжування, оскільки це не відповідає дійсності.
Варто пам'ятати про це, якщо ви проводите конкурентний аналіз пошукової видачі. Якщо конкурент використовує AdSense, а ваш сайт ні, вам не потрібно турбуватися про те, що це може вплинути на його ранжування.
Чи призведе це до погіршення позицій? Ось докази протилежного твердження.
Як ми дізналися з попереднього розділу, AdSense не впливає на ранжування ні позитивно, ні негативно.
Однак реклама в цілому може погіршити користувацький досвід в очах Google і призвести до зниження рейтингу.
Немає нічого поганого в тому, щоб розміщувати рекламу на сайті. Але те, як вони використовуються, може спричинити проблеми для SEO.
Коли справа доходить до розміщення реклами, Google просить власників сайтів дотримуватися стандартів Better Ads Standards, в яких перераховані неприйнятні способи розміщення оголошень на мобільних і десктопних пристроях.
Крім того, в довідковому центрі AdSense є розділ про найкращі практики розміщення оголошень, яких власників сайтів просять дотримуватися.
Нарешті, в оновленій версії Google враховується те, як сайт використовує рекламу.
У повідомленні для власників сайтів щодо оновлення інтерфейсу сторінки Google зазначає:
«Сайт не повинен використовувати рекламні методи, які відволікають, переривають або іншим чином не сприяють хорошому користувацькому досвіду».
Існують різні способи, за допомогою яких сайти можуть використовувати рекламу, що негативно впливає на ранжування, але це не стосується лише AdSense.
У зв'язку з цим Google офіційно заявляє, що AdSense не звільняється від негативних сигналів, які реклама може потенційно генерувати.
Інвазивна реклама AdSense розглядається так само, як і будь-який інший тип інвазивної реклами.
Google підтверджує, що AdSense не є фактором ранжування.
Спосіб використання реклами AdSense на сторінці може призвести до зниження рейтингу, але це стосується всіх оголошень. Тому говорити, що AdSense є потенційним негативним фактором ранжування, також не можна.