Чи надає Google перевагу рекламодавцям, надаючи тим, хто використовує платну рекламу, перевагу в результатах органічного пошуку?
Це тема, яка гаряче обговорюється протягом багатьох років.
Давайте подивимося, чому люди вважають, що це правда, і чи дійсно Google Ads може допомогти вам піднятися вище в органічному пошуку.
Це твердження випливає з постійної недовіри до мегакорпорації Google. Вона припускає, що якщо ви витрачаєте гроші в одному підрозділі (в даному випадку, в Google Ads), то отримаєте переваги в іншому (Пошуку).
Час від часу з'являються SEO-професіонали, які діляться анекдотичними даними про те, що рейтинги падають у зв'язку з кампанією в Google Ads (див. приклад у наступному розділі).
Але це лише припущення - немає жодних доказів причинно-наслідкового зв'язку, а множина анекдотів не є даними.
На початку 2021 року член спільноти пошукового маркетингу опублікувала серію твітів, у яких звинуватила Google не лише у використанні витрат на рекламну кампанію для впливу на ранжування в органічному пошуку, але й у спробі вимагати гроші у власників бізнесу.
В одному з них вона написала:
«Я ще не знаю, як сприймати той факт, що Google щойно обшукав одного з наших клієнтів. По суті, їм сказали витрачати більше на платну рекламу, щоб поліпшити органічний пошук для їхньої торгової марки».
Як і очікувалося, почався хаос. Ті, хто плекав віру в Google Ads/органічні рейтинги, радісно вигукували своє виправдання. SEO-профі потрясли кулаками в небо Твіттера.
Google знову нас обдурив!
Інші стверджували, що це неможливо; що сенс повідомлення торгового представника був втрачений при перекладі.
На допиті вона наполягала, що це не було непорозумінням, і що торговий представник Google Ads навіть надіслав письмове підтвердження того, що збільшення витрат на рекламу покращить органічне ранжування брендів.
Чи був Google спійманий на гарячому, приймаючи гроші в обмін на ранжування?
Денні Салліван з Google дізнався про вищезгадану розмову і чітко заперечив будь-який зв'язок між цими двома факторами:
[Скріншот, зроблений Author Google Ads Твіт від Денні Саллівана]
Це не дивно, адже Google довгий час вважав, що між рекламою та органічним пошуком немає ніякого зв'язку.
Метт Каттс розвіяв цей міф у відео 2014 року, охарактеризувавши наполягання на тому, що Google Ads (на той час AdWords) якимось чином пов'язані з ефективністю органічного пошуку, як вигадку з теорії змови:
«...існує багато міфів про SEO. Один із найбільших, який ми постійно чуємо: «Якщо ви купите рекламу, ви будете вище в Google». А ще є протилежна теорія змови: «Якщо ви не купуєте рекламу, ви будете краще ранжуватися в Google». І нам здається, що ми повинні зібрати ці два конспірологічні табори разом і дати їм змогу з'ясувати стосунки. І тоді, хто б не вийшов з тієї кімнати, ми зможемо просто розвінчати цю теорію змови».
Інша теорія змови, за його словами, полягає в тому, що Google вносить зміни в алгоритм, щоб змусити людей купувати рекламу.
«Ми хочемо повертати користувачам дійсно хороші результати пошуку, щоб вони були задоволені і продовжували повертатися. Ось, власне, і все».
Зовсім недавно Джон Мюллер підняв цю тему під час спілкування в Google Office Hours.
Один із глядачів розповів, що помітив падіння рейтингу за певним ключовим словом, коли почав запускати Google Ads, а коли припинив рекламу, рейтинг повернувся.
Мюллер пояснив:
«...з нашого боку ці системи повністю відокремлені. Ранжування в рекламі, ранжування в пошуку - це абсолютно окремі системи, і між ними, по суті, немає ніякого реального зв'язку. ... Тож зміна рейтингу, яку ви бачили, здається чимось абсолютно не пов'язаним з рекламою».
Однозначно ні.
Google - це величезна організація, яка більш ніж здатна тримати ці два підрозділи окремо.
Більше того, якщо дозволити рекламним витратам впливати на органічне ранжування, це, безсумнівно, призведе до менш корисних результатів і погіршення користувацького досвіду. Це буде протидіяти всьому іншому, що Google намагається зробити з пошуком.
Ви можете не вірити всьому, що говорить Google.
Але в даному випадку я вважаю, що за останні 20 з гаком років ми б побачили набагато більше конкретних доказів, якби можна було просто купити собі місце на вершині органічної пошукової видачі за допомогою реклами.
Тут все ясно: Google не використовує Google Ads як сигнал для ранжування в пошуковій видачі.
Що ще можна сказати про Google: макет сторінок результатів пошукової видачі (SERP) чітко підкреслює рекламні оголошення (традиційний текст, магазини, готелі тощо).
Отже, хоча купівля реклами не є фактором органічного ранжування, реклама Google абсолютно точно може вплинути на видимість і розміщення вашого сайту в пошуковій видачі.