AMP - це фреймворк HTML, який допомагає сайтам, оптимізованим для настільних комп'ютерів, створювати надшвидкі мобільні версії веб-сторінок.
AMP - це розробка Google, яка призвела до тверджень, що вона дає перевагу в рейтингу сторінок у мобільному пошуку порівняно зі сторінками без AMP.
Якщо замислитися, AMP має кілька ознак, які вказують на те, що він може бути фактором ранжування:
Незважаючи на те, що Google активно заохочує людей використовувати його, він спростував твердження про те, що AMP є фактором ранжування.
Справа закрита, чи не так?
Легко сказати, що AMP не дає сайту переваг у ранжуванні, і залишити все як є.
Але ми не можемо списати його з рахунків і ігнорувати вплив, який він має на інші елементи, що мають значення для SEO.
Ось що свідчать дані про вплив AMP на результати пошуку та його зв'язок з іншими факторами ранжування.
А якщо у вас є ще питання про те, що є і що не є фактором ранжування Google, я відповім на них у книзі «Фактори рейтингу Google. Докази та спростування.».
Твердження тут просте - AMP підвищує позиції сторінок у пошуковій видачі Google.
Дискусії про AMP як фактор ранжування почалися, коли Google запустив цю технологію у 2018 році.
Чому?
Люди думають, що AMP є фактором ранжування, тому що Google зацікавлений в її успіху як технології.
Google несе відповідальність за створення AMP і активно заохочує її використання в рамках більш значних зусиль щодо прискорення роботи в Інтернеті.
Теоретично, Google міг би збільшити рівень прийняття AMP, перетворивши його на сигнал ранжування.
Підвищення рейтингу було б винагородою за використання нової технології Google. Звичайно, це було б несправедливо по відношенню до будь-якого сайту, який не використовує AMP.
Якби Google використовував AMP для ранжування результатів пошуку, можна було б стверджувати, що це змушувало б сайти використовувати його технологію, щоб залишатися релевантними.
На щастя, пошук працює не так.
Але AMP аж ніяк не є іррелевантною для SEO.
Давайте подивимося на докази того, як AMP впливає на SEO.
Тут все досить просто - Google підтвердив, що AMP не є фактором ранжування.
У посібнику Google з розширеного SEO компанія стверджує, що вона ранжує всі сторінки, використовуючи однакові сигнали:
«Хоча сам по собі AMP не є фактором ранжування, швидкість є фактором ранжування в Пошуку Google. Пошукова система Google застосовує однаковий стандарт до всіх сторінок, незалежно від технології, яка використовується для створення сторінки».
Ця цитата зачіпає те, що ми вже згадували раніше про вплив AMP на інші речі, такі як швидкість сторінки, які є підтвердженими факторами ранжування.
Сайти, які використовують AMP, потенційно можуть отримати вигоду від цих інших сигналів.
Станом на липень 2018 року швидкість сторінки є фактором ранжування для мобільного пошуку.
Оскільки AMP завантажує сторінки миттєво, це може допомогти сайтам надсилати сильніші сигнали ранжування щодо швидкості мобільних сторінок.
Підвищена швидкість потенційно може призвести до кращого ранжування. Однак сайти можуть генерувати такі ж сигнали і без AMP.
Основні веб-показники Google стали факторами ранжування з випуском оновлення Page Experience у червні 2021 року.
Напередодні запуску оновлення Google завжди повідомляв власникам сайтів, що AMP може допомогти досягти ідеальних показників Core Web Vitals.
«Існує висока ймовірність того, що AMP-сторінки досягнуть цих показників. AMP - це надання високоякісного, орієнтованого на користувача досвіду; його початкові цілі дизайну тісно пов'язані з тим, що вимірює Core Web Vitals сьогодні. Це означає, що сайти, створені з використанням AMP, швидше за все, можуть легко досягти порогових значень Web Vitals».
Google представив дані, які показують, що AMP-домени мають у п'ять разів більше шансів пройти Core Web Vitals, ніж не AMP-домени.
Досягнення порогових значень Core Web Vitals від Google може покращити пошукове ранжування сайту.
Знову ж таки, як і у випадку з підвищенням швидкості ранжування сторінок, ви можете досягти цього без AMP.
Раніше AMP надавав різні переваги, які могли покращити появу сторінки в результатах пошуку.
Наприклад, карусель Top Stories від Google з'являється вгорі результатів пошуку, коли ви шукаєте новини, і раніше приймала лише сторінки з AMP.
Певний час потрапляння в Top Stories було унікальною перевагою для AMP-сторінок.
Це змінилося в червні 2021 року із запуском оновлення Page Experience, яке тепер дає змогу сторінкам, що не належать до AMP, з'являтися в каруселі «Топ-новин».
Ще однією унікальною особливістю сторінок AMP було те, що в результатах пошуку з'являвся значок блискавки, який вказував, які сторінки пропонують швидший досвід.
Google прибрав цю іконку. Тепер AMP-сторінки не відрізняються від звичайних сторінок у результатах пошуку.
З моменту виходу першої версії цієї електронної книги AMP продовжує неухильно знижуватися.
У відповідь на скарги як видавців, так і читачів, оновлення Google News на мобільних пристроях оминає URL-адреси AMP і спрямовує трафік безпосередньо на веб-сайти видавців.
Google має довгу історію впровадження нових інструментів, їх розкручування та відходу від них через роки. Прикладами можуть слугувати невдала соціальна мережа Google+ та конкурент Skype - Google Hangouts.
AMP ще не відійшов у минуле, але для Google було б у дусі бренду заявити, що ця веб-технологія, яку вона розробила, більше не є актуальною.
І не лише Google заявляє про це, але й інші веб-компанії відмовляються від AMP на своїх платформах.
Twitter більше не підтримує AMP-посилання і поводиться з ними, як з Google News, перенаправляючи відвідувачів на домени видавців.
Оскільки все більше компаній продовжують обмежувати використання AMP, немає жодних причин, чому ви повинні робити щось інше на своєму веб-сайті.
Якщо ви вже використовуєте AMP і задоволені тим, як ваші веб-сторінки відображаються в результатах пошуку, то продовжуйте робити те, що ви робите.
Якщо настане день, коли Google закриє проект AMP, це не означає, що ваш сайт перестане працювати. AMP - це HTML-код, який сканується та індексується, як і все інше в Інтернеті.
Google неодноразово підтверджував, що AMP не є фактором ранжування в Google.
Крім того, вона більше не має унікальних переваг, які могли б вплинути на кількість кліків, таких як відмітна іконка та ексклюзивність у Top Stories.
AMP може позитивно впливати на інші фактори ранжування (наприклад, швидкість), але не є самостійним фактором.
Дізнайтеся більше про фактори ранжування: Фактори рейтингу Google. Докази та спростування..