Core Web Vitals вимірюють сигнали взаємодії зі сторінкою, щоб забезпечити цікавий користувацький досвід для користувачів, які здійснюють пошук.
Але чи можуть Core Web Vitals вплинути на ваше ранжування в органічному пошуку?
Читайте далі, щоб дізнатися, чи є зв'язок між Core Web Vitals і покращенням позицій в Google.
Що таке основні веб-показники?
За даними web.dev:
Основні веб-показники - це підмножина веб-показників, які застосовуються до всіх веб-сторінок, повинні вимірюватися всіма власниками сайтів і будуть відображатися в усіх інструментах Google.
Кожен з Core Web Vitals представляє окремий аспект користувацького досвіду, вимірюється в польових умовах і відображає реальний досвід критично важливого для користувача результату.
Три показники Core Web Vital є наступними.
У березні 2024 року Interaction to Next Paint (INP) замінить FID в якості основного показника Web Vitals.
INP - це показник, який оцінює загальну реакцію сторінки на дії користувача шляхом спостереження за затримкою всіх кліків, дотиків і натискань на клавіатуру, які відбуваються протягом усього часу перебування користувача на сторінці. Остаточне значення INP - це найдовша взаємодія, що спостерігається, без урахування відхилень.
Основні відмінності між FID та INP полягають у наступному:
FID вимірює час від моменту, коли користувач вперше взаємодіє зі сторінкою (кліки, тапи тощо), до моменту, коли браузер може відповісти на обробники подій цієї взаємодії, зосереджуючись лише на першому введенні під час завантаження сторінки.
Він призначений для кількісної оцінки першого враження користувача від інтерактивності та швидкості реагування сайту.
INP, з іншого боку, вимірює час від усіх взаємодій користувача (кліки, тапи та натискання клавіш) до моменту, коли з'являється наступний фрейм з візуальним зворотним зв'язком, враховуючи всі взаємодії протягом життєвого циклу сторінки, а не тільки перше введення під час завантаження.
Він призначений для оцінки загальної реакції сторінки на введення.
INP 200 мілісекунд або менше свідчить про хорошу реакцію. Все, що вище цього показника, потребує покращення.
У 2020 році Google Search Central заздалегідь анонсував сигнали ранжування для майбутніх показників взаємодії зі сторінками (Core Web Vitals).
У відповідній публікації в блозі було сказано наступне:
У 2021 році Google провів півгодинну сесію «Запитай мене про що завгодно», присвячену Web Vitals. Під час AMA хтось запитав, чи є досвід користування сторінкою бінарним фактором ранжування.
Філіп Волтон, інженер Google, який працює над веб-продуктивністю, відповів, що Web Vitals здебільшого не є бінарним фактором ранжування.
Під час AMA Джон Мюллер, Google Search Advocate, підтвердив, що хоча CWV впливає на ранжування, релевантність також відіграє важливу роль. Якщо веб-сайт А швидший за веб-сайт Б, але Б більш релевантний до запиту користувача, то веб-сайт Б все одно буде вищим за А.
Мюллер також зазначив, що веб-сайти, які переходять з категорії «потребує покращення» в категорію «хороші», можуть побачити покращення рейтингу. Але веб-сайти, які вже є хорошими і покращують швидкість на мілісекунду або дві, можуть не побачити змін у рейтингу.
У 2021 році Google оновив оригінальне оголошення в блозі для CWV. Він підтвердив, що розгортання досвіду роботи зі сторінками буде завершено в серпні 2021 року.
Наступного року, у вересні 2022 року, Мюллер згадав про фактор ранжування досвіду користування сторінкою в коментарі на Reddit про точні інструменти тестування швидкості.
«Якщо ви зайдете на сторінку web.dev, то побачите, що Google має безліч метрик, а не просто один числовий показник.
Деякі з них згруповані разом як «основні веб-показники», і є способи, за допомогою яких ви можете визначити їх в польових умовах (використовуючи «реальні показники користувачів» [RUM] - те, що вони насправді бачили), а також «лабораторні тести» (щоб ви могли протестувати речі на своєму боці). Google використовує реальні користувацькі метрики / польові дані для основних веб-показників для пошуку в факторі ранжування сторінок.
Я рекомендую використовувати польові дані основних веб-показників (вони також називаються даними звіту Chrome User-Experience Report / CRUX, є різні способи отримати до них доступ) як спосіб отримати базові дані для важливих сторінок вашого сайту (сторінки будуть відрізнятися!).
Потім використовуйте лабораторні тести для основних веб-показників, щоб спробувати відтворити їх, а потім попрацюйте зі своїми розробниками над усуненням проблем. Лабораторні тести дозволяють швидко спробувати щось і побачити, чи є ефект. Оновлення польових даних займає близько місяця».
Перенесемося у квітень 2023 року, коли Google «спростив» свою інструкцію щодо сигналів взаємодії зі сторінками у пошуковому ранжуванні.
Хоча Google все ще рекомендує підтримувати високий показник CWV для гарного користувацького досвіду і все ще використовує ці показники як сигнали ранжування, поліпшення одного або декількох показників не гарантує кращого ранжування.
Взаємодія зі сторінкою продовжує залишатися фактором ранжування, але оцінюється комплексно основними системами ранжування Google, а не як єдиний «сигнал про взаємодію зі сторінкою».
У липні 2023 року Мюллер також повідомив аудиторію Google Search Central на YouTube про те, що INP прийде до CWV у 2024 році.
Google підтвердив, що основні веб-показники впливають на ранжування в пошуковій видачі.
Однак вони не є власне «системою» ранжування, а скоріше сприяють оцінці користувацького досвіду сторінки.
Вони можуть впливати на систему ранжування корисного контенту і враховувати сигнали про зручність користування сторінкою.
У документації Google по web.dev ви знайдете поради щодо поліпшення LCP, FID, CLS і майбутнього INP, щоб покращити взаємодію з користувачами і ранжування ваших сторінок.