Час перебування на сайті: чи є це фактором ранжування в Google?

Тривалість часу між натисканням на посилання для перегляду веб-сторінки і натисканням кнопки «Назад» для повернення до результатів пошуку називається часом перебування на сторінці.

На папері це звучить як ефективний показник для вимірювання задоволеності користувачів. Це може здатися причиною для Google підняти сторінку вище в пошуковій видачі.

Але чи є час перебування на сторінці справжнім фактором ранжування в Google?

Давайте подивимося, що стверджують SEO-експерти, а потім порівняємо це з офіційними заявами Google, щоб спробувати докопатися до істини.

Обговорення: Час перебування на сайті є фактором ранжування

Термін «час перебування на сайті» вперше був використаний Bing, а не Google, у 2011 році в блозі. Bing сказав, що це «сигнал, який ми спостерігаємо».

Експерти стверджують, що час перебування є фактором ранжування в Google, причому довший час перебування позитивно впливає на позицію в пошуку.

Час перебування часто вивчається в кореляційних дослідженнях, щоб довести його важливість для SEO. Ці дослідження показали, що тривалий час перебування позитивно корелює з високими позиціями в пошуку.

Однак те ж саме можна сказати і про інші показники, які були розвінчані як фактори ранжування Google.

Прислів'я «кореляція не дорівнює причинно-наслідковому зв'язку» слід пам'ятати, читаючи будь-які дослідження про фактори ранжування, які не визнаються Google.

З огляду на це, якою є офіційна позиція Google щодо часу перебування на сайті та його впливу на пошукове ранжування? Докази: Час перебування як фактор ранжування

Google неодноразово заперечував, що час перебування на сайті або будь-яка інша метрика взаємодії з користувачем є фактором, що впливає на пошукове ранжування.

Представник Google Гері Ілліс (Gary Illyes) якось виступив проти цих теорій, а також один з тих, хто їх увічнює, заявивши, що всі вони вигадані:

«Час перебування на сторінці, CTR, якою б не була нова теорія Фішкіна, це, як правило, вигадане лайно. Пошук набагато простіший, ніж люди думають».

Мартін Сплітт з Google також розвінчав цю теорію, заявивши, що метрики взаємодії з користувачем не використовуються для пошуку.

Це лише кілька нещодавніх прикладів.

Щоразу, коли час перебування на сайті з'являється в обговоренні як потенційний фактор ранжування, Google поспішає спростувати цю теорію.

З огляду на це, ми не будемо розглядати будь-які докази того, що спроби довести, що час перебування на сайті має прямий вплив на SEO, оскільки це все припущення.

Це не означає, що про час перебування не варто думати. Це може бути корисним способом оцінити, наскільки користувачі задоволені контентом вашого сайту.

Якщо ви оптимізуєте час перебування на сайті, надаючи користувачам більше контенту, це може мати позитивний, хоча і непрямий, вплив на ваш рейтинг.

Чи є час перебування на сайтів фактором ранжування Google?

Однозначно не є фактором ранжування

Ґрунтуючись на всіх наявних даних, ми впевнені, що час перебування на сайті не є прямим фактором ранжування в Google.

Однак давайте прояснимо: пошукова команда Google, швидше за все, враховує час перебування на сайті (або як би Google не називав цю метрику всередині компанії), а також інші показники залученості.

Пам'ятайте, що час перебування на сайті - це метрика. Це скоріше перевірка - лише один із способів, за допомогою якого Google може виміряти, чи забезпечують його алгоритми найкращі результати пошуку.

Подумайте про час перебування на сайті як про показник кліків, показник відмов та інші дані, які ви можете відстежувати в Google Analytics, Search Console та інших інструментах. Всі ці показники є індикаторами здоров'я вашого веб-сайту, але самі по собі вони не мають прямого впливу на ваш рейтинг.

Ви не можете оптимізувати час перебування на сайті. Але ви можете вплинути на час перебування на сайті, зробивши свій контент кращим, кориснішим, ціннішим, унікальнішим, цікавішим тощо.

Зрештою, це все одно спірне питання. Єдиний спосіб побачити дані про час перебування на сайті - це якщо ви працюєте в пошуковій системі.

Як сказав Дуейн Форрестер у своїй статті в Search Engine Journal «Що таке час перебування і чому він важливий для SEO»:

«гонитва за часом перебування - це не найкраще використання вашого часу».

Підсумок: Те, як користувачі взаємодіють з веб-сторінками після виходу з результатів пошуку, не впливає на пошукове ранжування Google. Ставтеся дуже скептично до будь-яких досліджень, статей або презентацій, в яких стверджується, що час перебування на сайті є фактором ранжування.