Багато компаній і маркетологів вважають, що доменні повноваження мають велике значення.
Скрізь є посібники про те, як можна підвищити доменний авторитет вашого веб-сайту для кращого ранжування в результатах пошуку.
Але чи справді вищий доменний авторитет призводить до кращого ранжування?
У цій статті ми розглянемо, що таке доменний авторитет, а також докази того, що він є фактором ранжування в Google.
Щоб зрозуміти, чи є доменний авторитет частиною алгоритму Google, спочатку ми повинні зрозуміти, що таке доменний авторитет.
По-перше, існує доменний авторитет - концепція - і доменний авторитет (DA), метрика від Moz.
Як описує VentureSkies, загальне визначення доменного авторитету виглядає наступним чином:
«Доменний авторитет веб-сайту описує, наскільки важливим є сайт для певної цільової предметної області [і] релевантність щодо ... пошукових слів...»
Крім того, існує показник доменного авторитету Moz, який визначає цю метрику як:
«...показник ранжування в пошукових системах, розроблений Moz, який прогнозує, наскільки ймовірним є ранжування веб-сайту на сторінках результатів пошукової видачі (SERPs)».
Domain Authority by Moz розраховується з використанням десятків факторів, включаючи кількість кореневих доменів, що посилаються на сайт, і загальну кількість посилань. Сама оцінка відображається за 100-бальною шкалою.
Варто зазначити, що Moz - не єдина SEO-платформа, яка розробила метрику для вимірювання авторитету сайту. Ви також знайдете це:
У багатьох статтях, що обговорюють доменний авторитет, його називають фактором ранжування в пошукових системах і припускають, що він є хорошим предиктором того, наскільки добре веб-сайт буде працювати в пошуковій видачі за цільовими ключовими фразами.
Це може наштовхнути декого на думку, що доменний авторитет є фактором ранжування для таких пошукових систем, як Google.
Існує навіть цікава публікація у Twitter від співзасновника Moz Ренда Фішкіна у 2020 році, в якій він показав внутрішні документи Google, що свідчать про те, що Google дійсно має метрику, подібну до доменного авторитету.
Але продовжуйте читати - докази стають зрозумілими.
На сайті Moz зазначено, що показник доменного авторитету не впливає на результати пошуку Google.
«Доменний авторитет не є фактором ранжування Google і не впливає на результати пошукової видачі».
У 2015 році Гері Ілліса, керівника підрозділу Sunshine and Happiness в Google, запитали про передачу повноважень з HTTP на HTTPS. Його відповідь:
«У нас немає “повноважень”, але сигнали повинні передаватися, так».
У 2016 році Іллес відповів на запитання про те, чи впливає додавання або видалення сторінок з веб-сайту на його доменні повноваження.
«Отже, моя проблема в тому, що я не знаю нічого в ранжуванні, що перекладається як “авторитетність домену”, тому не можу відповісти».
Кілька тижнів потому, під час дискусії про вплив посилань на файли зображень або веб-сторінки на авторитетність домену, Іллес відповів: «Насправді у нас немає поняття “авторитетність домену”:
«Насправді у нас немає поняття “загальний авторитет домену”. Текстове посилання з якірним текстом краще».
Далі ви знайдете багато підтверджень від Джона Мюллера, пошукового адвоката Google, що доменний авторитет існує, але Google його не використовує.
У грудні 2016 року Мюллер відповів на коментар про те, що десктопний домен має вищий авторитет.
«Google не використовує “доменний авторитет”»
У 2018 році хтось запитав, чи існує доменний авторитет на Reddit AMA з Мюллером.
У відповіді Мюллера це було підтверджено:
«Звичайно, він існує, це інструмент від Moz».
Пізніше того ж року, коли його запитали у Твіттері, чи існує Domain Authority, Мюллер відповів: «Звичайно, існує»:
«Доменний авторитет (DA) - це показник ранжування пошукових систем, розроблений компанією Moz», тому існує = так. Пошукові системи його не використовують».
У 2019 році, коли його запитали про загальносайтовий показник, подібний до доменного авторитету в Twitter, Мюллер відповів: «Ми не використовуємо доменний авторитет:
«Ми не використовуємо доменний авторитет. Зазвичай ми намагаємося, щоб наші показники були якомога більш деталізованими, але іноді це не так просто, і тоді ми дивимося на речі трохи ширше (наприклад, ми говорили про це стосовно деяких старих оновлень якості)».
Пізніше того ж року користувач Twitter запитав, чи не пов'язане падіння трафіку пошукових систем з втратою доменного імені. Мюллер відповів:
«Ми не використовуємо доменний авторитет, це показник від SEO-компаній. Я б рекомендував почати тему на форумі довідки з деталями, включаючи URL-адреси та запити, в яких ви спостерігаєте зміни».
У 2020 році Мюллер отримав ще одне запитання про авторитетність домену. Цього разу хтось запитав, чи мають значення для ранжування сайту зворотні посилання з веб-сайтів з високим доменним авторитетом. Його відповідь:
«Ми взагалі не використовуємо доменний авторитет у наших алгоритмах».
Через кілька місяців Мюллера запитали, наскільки важливий доменний авторитет для швидшого сканування веб-сторінок у Twitter.
«Щоб внести ясність, Google взагалі не використовує доменні повноваження, коли йдеться про сканування, індексацію чи ранжування в Пошуку. Це досить чітко описано на їхньому сайті. Однак ми індексуємо твіти, в яких йдеться про це».
До цього моменту представники Google, здається, чітко заявляли, що доменні повноваження не використовуються. Однак наприкінці 2020 року в інтерв'ю SearchLove Мюллеру поставили запитання про те, чи має Google метрику, подібну до доменного авторитету.
На відміну від попередніх, ця відповідь натякає на можливу метрику, подібну до DA, в алгоритмі Google.
«Я не знаю, чи назвав би я це авторитетом, але у нас є деякі показники, які більше стосуються рівня сайту, деякі показники, які більше стосуються рівня сторінки, і деякі з цих показників на рівні всього сайту можуть бути схожими на подібні речі».
У 2022 році Мюллер відповів на ще одне запитання про доменні повноваження на Reddit. Питання було про те, як підвищити популярність сайту з доменним ім'ям 31. Мюллер відповів:
«Я трохи розриваюся. З одного боку, вам не потрібен ДВУ для пошуку Google. Google не використовує його зовсім. Якщо ви хочете підняти свій сайт в пошуку, вам потрібно зосередитися на чомусь іншому, або, принаймні, використовувати для цього інші метрики. Саме тому багато SEO-спеціалістів не схвалюють DA як метрику. Що стосується контексту, я не думаю, що я коли-небудь дивився на DA для сайту за 14 років, що я цим займаюся».
Він дав додаткові поради щодо того, як можна підвищити авторитетність домену, зосередившись на темі з низькою конкуренцією і створивши «...розумну колекцію фантастичного контенту» на цю тему.
Він підкреслив, що користувацькі сигнали, а не будь-який показник авторитетності, будуть рушійною силою.
Доменний авторитет (DA) від Moz схожий на доменний рейтинг (DR) від Ahrefs, показник авторитету Semrush та показники потокової метрики від Majestic.
Всі вони є показниками авторитетності, що розраховуються сторонніми інструментами, які не мають фактичного впливу на ранжування в пошукових системах.
Хоча Мюллер якось припустив, що Google має метрики, які відображають подібні речі, як Domain Authority, він неодноразово заперечував використання Domain Authority компанією Moz в Twitter і Reddit.
Він також зазначив, що вони не називають «доменним авторитетом» нічого з того, що роблять всередині компанії.
Отже, можна зробити висновок, що доменний авторитет точно не є фактором ранжування.